Skocz do zawartości

Przyszłościowy router do Neostrady 20mb/s, w planach światłowód 600 Mb/s.


Recommended Posts

Witam wszystkich, kolega potrzebuje router do Neostrady, bo jego już powoli pada. 

 

Doradziłem mu ten https://www.ceneo.pl/10856355#tab=click  Ale czy w przyszłości wykorzysta go jako router światłowodowy z prędkością 600Mb/s? Czy potrzebny będzie lepszy? 

 

Może jakiś lepszy router aby wspierał ADSL + światłowód? 

 

Dziękuję z góry za rady!

Link to post
Share on other sites

Dlaczego doradzasz skoro nie masz o tym pojęcia? Zacznij od sprawdzenia jakiej prędkości porty ma ten router to sam odpowiesz sobie na pytanie o 600Mbps. Co do użycia ze światłowodem to z tego co pamiętam nie ma opcji ustawienia jednego z ethernetów jako WAN, ale to sprawdź w instrukcji. Można użyć go wtedy jako AP, ale na dzień dzisiejszy taki router to minerał więc nie widzę sensu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, cooger napisał:

Dlaczego doradzasz skoro nie masz o tym pojęcia? Zacznij od sprawdzenia jakiej prędkości porty ma ten router to sam odpowiesz sobie na pytanie o 600Mbps. Co do użycia ze światłowodem to z tego co pamiętam nie ma opcji ustawienia jednego z ethernetów jako WAN, ale to sprawdź w instrukcji. Można użyć go wtedy jako AP, ale na dzień dzisiejszy taki router to minerał więc nie widzę sensu.

 

Okazuje się modem ma swój,  tylko  ten dodatkowy router dodatkowy koledze pada.   Ja zrozumiałem że potrzebuje router z modemem.   :facepalm:

Czyli trzeba szukać normalny router do  podłączenia GPON

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma w planie przejść na światłowód to nic nie róbcie - szkoda czasu i pieniędzy na coś co niedługo do niczego się nie nada.

 

Po instalacji światłowodu dostanie nowy router - wtedy sobie przetestujecie go i zobaczycie czy warto do niego dołączyć router z mocnym wifi czy nie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, droid napisał:

 

Okazuje się modem ma swój,  tylko  ten dodatkowy router dodatkowy koledze pada.   Ja zrozumiałem że potrzebuje router z modemem.   :facepalm:

Czyli trzeba szukać normalny router do  podłączenia GPON

Jeśli ma modem to router xDSL. Do takiego routera podłączyć też ONT od dostawcy gdy założy światłowód. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jeden router na mieszkanie ci wystarczy? Czy będziesz chciał w przyszłości coś dokupić? Jeśli tak, to weź coś co obsługuje roaming wifi.  Zamiast jednego drogiego urządzenia lepiej dać 2 tańsze i je po całym mieszkaniu rozlokować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...