Skocz do zawartości

Be Quiet Dark 4 Pro, a pasta termoprzewodząca Thermal Grizzly Conductonaut 1g (TG-C-001-R)


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Zamierzam złożyć zamówienie na cały PC w sklepie, i do pełni szczęścia brakuje mi już tylko pasty termoprzewodzącej, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w jej wyborze. Mianowicie wybrałem taką pastę Thermal Grizzly Conductonaut 1g (TG-C-001-R) do chłodzenia Be Quiet Dark 4 Pro jednak jak czytam komentarze to zastanawiam się, czy mój wybór pasty jest słuszny, ponieważ podobno nie można łączyć jej z aluminium. Czy to prawda? Jeśli w/w pasta nie nadaje się do w/w chłodzenia to poproszę o propozycję pasty jaką powinienem wybrać - koniecznie ze sklepu morele, gdyż tam będę zamawiać zestaw PC :) 

Link to post
Share on other sites

Conductonaut szybko koroduje aluminium. Natomiast stopa BQ jest z niklowanej miedzi więc nie powinno tu być problemu. Inna kwestia to czy jest sens do zwykłego powietrznego chłodzenia które pewnie kiedyś fajnie by było zdjąć bawić się w płynny metal żeby uciąć jeden czy dwa stopnie. Osobiście postawiłbym na zwykłą, dobrą pastę a zabawy z płynnym metalem zostawił pod zdjęte czapki procków. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, raventes napisał:

Rozumiem, że jakość jest porównywalna względem pasty którą miałem zamiar wybrać?

Kryonaut to wciąż topka "tradycyjnych" past. Niewiele ustępują jakością, a są dużo tańsze: TG Hydronaut, Arctic MX-4, Gelid GC Extreme. Osobiście przesiadłem się niedawno z MX-4 na Kryonauta ale różnica była praktycznie niezauważalna, jeśli piłujesz procka do maksimum możliwości to może urwiesz z 1-2 stopnie mniej. Do zwykłego użytkowania bez ekstremalnego OC powyżej wymienione wystarczą zupełnie.

 

Ciekły metal to tak jak Biafra napisał, bezpośrednio na rdzeń po delidzie ma sens, na IHS nie bardzo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A ja bym nie dawał żadnej pasty, tylko użył firmowej (tzn. tej umieszczonej na radiatorze). Używam i Dark Rock4 Pro (od roku) i Dark Rock 2 Pro (od 8 lat). Ten 8-latek jest o tyle ciekawy, że został zamontowany na paście firmowej, po czym działa podkręcony z 3,6 do 4,5 od 8 lat. Bez żadnych zmian pasty, tylko raz na pół roku lub rok dmucham do środka. Tak, tak, bez żadnych 'cudownych' past, tylko na defaulcie (fakt, że bardzo dobrym) 8 lat dzień w dzień, z mocnym podkręcaniem, bez żadnych zmian pasty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...