Skocz do zawartości

Arctic freezer 2 420 do cpu i gpu


Recommended Posts

Witam

Wielkimi krokami zbliża się u mnie zakup 3080. Ceny powoli lecą w dół i myślę że za miesiąc dwa wyrwę coś za około 3-4 tysi zł. Już teraz nówki na allegro są poniżej 6tysiecy a jeszcze miesiąc temu minimum co trzeba było dać to 11tysiecy .Może być używka parumiesięczna nie robi to dla mnie różnicy.

Mam 9900k kręcony do 5.1ghz@avx -2. Pobiera podobno według Aida64 w teście avx 230-240w. W wymagających grach 100-150w.  3080 zjada około 350w. 


Pytanie 1 czy jakbym przerobił tego freezera 2 tak żeby chłodził najpierw cpu potem gpu to czy pompka nie zajechała się po paru miesiącach? Siedzi tam coś mocnego czy coś na styk dla tego aio?
Pytanie 2 czy chłodnica 420 z tego freezera 2 da rade z gpu i cpu? chciałbym zejść na gpu z 20-30stopni tak poniżej 50 i widziałem że już 240/280 daje sobie z tym rade.
Pytanie 3 Jeśli wszystko dałoby rade to jaki blok wodny tam kupić? Chyba musiałby być jakiś co małe opory robi dla pompki prawda? Co polecacie?

Pytanie 4 Jakie złączki i węże kupić i gdzie?

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

ad1. pompka ogarnie

ad2. nie ma szans na niskie temperatury i komfort pracy tego chłodzenia na jednej 420, dodaj drugą taką albo 280 i powinno być w miarę ok 

ad3. o uniwersalnym bloku możesz zapomnieć, brak aktywnego chłodzenia pamięci szybko zabija te karty, stąd też bardzo dużo producentów zaczęło wypuszczać aktywne backplate. Używka blok to jak 6 w totka, za świeża karta jest 

ad4.  szukaj używanych złączek na forach i allegro, wąż nowy np z angella.pl

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak najbardziej warta. Ja w tej chwili jadę na Alphacool DC-LT 2600 (pompa montowana w ich AiO), która ogarnia 2x420/45mm rad, R7 5800x i 6800XT. Po lekkim UV Radzia mam przy upałach 60°C na rdzeniu / 75°C Hot Spot - jednocześnie widzę, że wrzucenie nawet takiej samej pompy i puszczenie jej Gpu-only (osobny Loop dla Gpu) zbiło by temperatury o ~10C.

 

Gdy miałem wcześniej ten sam układ z gtx 1080 Sea Hawk (TDP 180W vs 320W w 6800XT) to na minimalnych obrotach pompa trzymała poniżej 45°C na karcie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...