Skocz do zawartości

Klucz Win 8, a instalacja Win 10 na nowy komputer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Zwracam się do Was z takim oto pytaniem. Mianowicie mam klucz do Win 8 z wersji BOX, między czasie zaktualizowałem 8 do 10, gdyż była wtedy taka możliwość. Teraz jednak składam zupełnie nowy komputer ( wszystkie podzespoły nowe ), i w związku z tym mam pytanie. Czy da się zainstalować teraz Win 10 na kluczu od Win 8, czy muszę kupić nowy system Win 10 ?

Link to post
Share on other sites

Instalujesz windows 10, podczas instalacji wybierasz nie mam klucza. Jak już dojdzie do pulpitu to bierzesz start, wpisujesz aktywacja, wybierasz opcję "zmień klucz produktu" (albo coś podobnego, piszę z pamięci) i wpisujesz ten klucz z windowsa 8. W 9 na 10 przypadków system aktywuje się automatycznie, jeśli nie to dzwonisz na automat telefoniczny, który podyktuje ci dodatkowy kod który trzeba przepisać na kompa.

Ewentualnie jeśli na starym kompie byłeś zalogowany kontem MS, to wystarczy chyba zalogować się na to samo konto na nowym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko kwestia jest tego typu, żeby mi zainstalowali system w sklepie, a obawiam się, że inaczej niż kupno się nie uda, bo przecież nie podam im hasła do konta MS :) Też mi się to nie uśmiecha płacić 2x, ale czy jest jakaś inna opcja? 

 

EDYCJA:

 

Znalazłem coś takiego https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/you-can-still-get-windows-10-for-free-with-a-windows-7-8-or-8-1-key.html więc chyba problemu być nie powinno z kluczem Win 8 do Win 10.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnej filozofii, tym bardziej z windows 10 który dobrze ogarnia temat sterowników. Potrzebujesz tylko pendrive min. 8gb, poradników jest mnóstwo więc nie ma sensu się powtarzać. Jakbyś trafił na jakieś problemy to chętnie pomożemy.

No i zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko mam jeszcze 1 pytanko ( od razu uprzedzam, że głupie, ale spowodowane jest ono tym, że nigdy nie instalowałem czystego systemu jak pisałem wcześniej ). Jak zacząć, tzn. włożyć pendrive do USB i zrobić restart i powinno ruszyć, czy procedura jest inna by zacząć? 

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Ja jak musiałam reinstalować system po uśmiercenie przez aktualizację zrobiłam tak: na innym kompie zrobiłam bootowalnego pendrive'a za pomocą Media Creation Tool, potem umieściłam go w porcie USB kompa, na którym miał być zainstalowany system, włączyłam, weszłam do BIOSu i ustawiłam by bootował z pendrive'a, zapisałam zmiany, komp się uruchomił ponownie i włączył się instalator. 

Link to post
Share on other sites

Czyli w gruncie rzeczy sprowadza się wszystko do tego, by wejść do BIOS-u i przestawić opcję by botował się z USB i teraz kolejne pytanko z serii głupich :):

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wejść do BIOS-u i co konkretnie przestawić ( którą opcję ) by botował się z pendrive? Proszę się nie śmiać z moich głupich pytań, bo ostatni raz wchodziłem do BIOS-u mając Win XP :) 

 

Zamierzam utworzyć botowalny pendrive w taki sposób https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 

Link to post
Share on other sites

Jak włącza Ci się komp [zanim załaduje Windows tylko widać logo producenta płyty] musisz szybko, po kilka razy najlepiej, wciskać albo F1, F2, F10 bądź Delete. Na dole pod logiem producenta powinno Ci się pokazać jaki klawisz wcisnąć by wejść do BIOSu, coś w stylu "Press Del to enter Setup" tylko zamiast Del może być podany inny klawisz. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienia. A potem w BIOS-ie mam nadzieję, że już sobie poradzę :) A tak z ciekawości, teraz mam Win 10, ale nie pojawia się w żadnym momencie jaki klawisz wcisnąć by wejść do BIOS-u ( Win 10 zaktualizowałem za darmo bo była jakiś czas temu taka możliwość ). 

Link to post
Share on other sites

Czytałem już to jakiś czas temu, i wszystko byłoby ok, ale jest jedno ale. Procedura opisana w artykule dotyczy sytuacji, gdy system jest już zainstalowany, a mnie interesuje sytuacja gdy dysk jest pusty :) Wtedy zapewne będzie trzeba trzymać któryś klawisz i mam nadzieję, że będzie napisane który, bo będę leżeć i kwiczeć z odcięciem możliwości uzyskania pomocy od Was :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...