Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześc, powiedzcie mi prosze taką rzecz
jak mam oficjalnie legalnie kupione gry jak 
Snowrunner
GTA V
Forza Horizon 4
Hitman 2 i 3
Far Cry 5
wszystko na PC

Czy te gry mają audio w jakichś kodekach typu Dolby Digital albo DTS albo Dolby Atmos?

Co musiałbym mieć ? tj. DAC czy jakiś xonar na usb,żeby móc te kodeki usłyszeć na słuchawkach nauszynch na jack 3.5mm?

Link to post
Share on other sites

Raczej rzeczy o których wspominasz mają zastosowanie w systemach wieloglosnikowych typu kina domowe i łatwo je znajdziemy w TV czy amplitunerach. Smartfony Samsunga mają zaimplementowany system Dolby atmos ale jego uruchomienie na słuchawkach wręcz kurczy scenę dziwekowa i mówię tu o odtwarzanie utworów Dolby atmos z tidal master. Słuchawki z pułki około 2k. Wydaje mi się ze owe jak to ująłeś kodeki potrafią przy pomocy wieku głośników kreować scenę która widzimy na ekranie. Słuchawki już same w sobie to lepiej potrafią niż przykładowo głośniki.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Cześc, powiedzcie mi prosze taką rzecz
jak mam oficjalnie legalnie kupione gry jak 
Snowrunner
GTA V
Forza Horizon 4
Hitman 2 i 3
Far Cry 5
wszystko na PC
Czy te gry mają audio w jakichś kodekach typu Dolby Digital albo DTS albo Dolby Atmos?
Co musiałbym mieć ? tj. DAC czy jakiś xonar na usb,żeby móc te kodeki usłyszeć na słuchawkach nauszynch na jack 3.5mm?
Na słuchawki to i tak masz emulowane sterownikami. Suma summarum lepiej zagra jak ustawień stereo lub słuchawki

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.06.2021 o 02:27, lucas-7 napisał:

Raczej rzeczy o których wspominasz mają zastosowanie w systemach wieloglosnikowych typu kina domowe i łatwo je znajdziemy w TV czy amplitunerach. Smartfony Samsunga mają zaimplementowany system Dolby atmos ale jego uruchomienie na słuchawkach wręcz kurczy scenę dziwekowa i mówię tu o odtwarzanie utworów Dolby atmos z tidal master. Słuchawki z pułki około 2k. Wydaje mi się ze owe jak to ująłeś kodeki potrafią przy pomocy wieku głośników kreować scenę która widzimy na ekranie. Słuchawki już same w sobie to lepiej potrafią niż przykładowo głośniki.

Bardzo dziwne to co piszesz. Ponieważ taki Apple Music z włączonym efektem Spatial Audio co wykorzystuje Dolby Atmos daje ciekawy efekt. Nie zawsze, ponieważ są wyjątki od reguły, ale jednak. Podobny(chociaż jednak nie taki sam) efekt jest z Tidal i utworami 360^. Testowane na Hifiman Sundara i AirPods Pro.

 

Co do gier z poziomu Windowsa masz opcję Dolby Atmos. Wystarczy sprawdzić samemu. GTA V jak pamiętam ma chyba też z poziomu gry możliwość włączenia wirtualizacji 5.1. Więc znowu, ocenić można samemu.

Edytowane przez FreeQ
Link to post
Share on other sites

Żeby Dolby na PC działało poprawnie w grach to w ustawieniach dźwięku/zaawansowane, Format domyślny powinno być ustawione Dolby Digital. Miałem sporo mobasów z różnymi kodekami audio i w żadnym przypadku na domyślnych sterach nie było obsługi tego formatu. Tymczasem należy zainstalować sterowniki bezpośrednio od Dolby (Dolby Home Theater) i wtedy już działa ten format jak trzeba (przykładowo w Wiedźminie jak się podejdzie do postaci która coś tam gada to słychać ją w centralnym, jak się obróci bokiem to w bocznym, a jak staniemy tyłem do niej to w którymś z tylnych głośników). Ze wszystkimi kodekami jakie miałem działały te stery, także to nie kwestia sprzętowa, ale kwestia wykupienia licencji przez producentów mobo żeby zaimplementować DD w swoich sterach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...