Skocz do zawartości

Problem z blue screenem - "iusb3xhc.sys" oraz "STOP: 0x0000007E".


Recommended Posts

Witajcie! Od jakiegoś czasu borykam się z problemem, a właściwie to losowo wyskakującym blue screenem - "iusb3xhc.sys" oraz "STOP: 0x0000007E" + plus kody w nawiasach, które możecie zobaczyć w załączonym obrazie. Blue screena wywala w losowych momentach - podczas grania w gierki, na pulpicie, czy w trakcie przeglądania neta. Dzieje się tak od kilku miesięcy. Co ciekawe, są takie dni, że blue screena potrafi wyrzucić 5 razy w jednym dniu, a czasami zdarza się, że blue screena nie wywali nawet przez tydzień/dwa (moje działania na kompie nie determinują częstotliwości wywalania blue screena). Skanowałem system w poszukiwaniu wirsów, sprawdzałem temperatury (PC się nie grzeje), aktualizowałem sterowniki i dalej to samo - co jakiś czas blue screen. Rzeczą wartą odnotowania jest fakt, że w trybie awaryjnym nigdy nie wyrzuciło mi blue screena. Pamiętam, że kiedyś podczas wpinania zwykłego USB również wyrzuciło blue screena, ale to zdarzyło się tylko raz i nigdy problem ten się nie powtórzył.

 

Czasami (ale bardzo rzadko) również w losowym momencie, pojawia się czarny ekran (na około sekundę), po czym wszystko wraca do normalności (nie wiem, czy jest to powiązane z przyczyną wywalania blue screena). 

 

Konfiguracja komputera: 

  • Procesor: Intel Core i5-4690K CPU @ 3.50 GHZ
  • Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTX 650Ti
  • Płyta główna: ASUS Z97-PRO GAMER
  • Dysk SSD: KINGSTON SV300S37A120G SCSI Disk Device  (111 GB)
  • Dysk fizyczny: ST1000DM 003-1ER162 SCSI Disk Device  (931 GB)
  • RAM: Goodram Play 8GB DDR3 x2
  • System operacyjny: Windows 7 64 BIT

 

199203905_207656851223207_8860924940956581150_n.thumb.jpg.91dfaaf198033ffafd90f6a8f3926396.jpg

 

Korzystając z okazji, chciałbym też zapytać Was o drugą rzecz. Otóż od początku użytkowania komputera zamontowałem dwie kości ram wymienione powyżej. Jednak system od początku użytkowania komputera czyta tylko 8GB - dokładniej, jest napisane, że PAMIĘĆ RAM: 16 GB (dostępne 8 GB). W programach typu Everest pokazuje, że "Pamięć fizyczna w sumie: 8192") - wiecie o co może chodzić?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź! W załączniku zamieszczam screena. Od razu dopowiem, że nie mam najmniejszego pojęcia, czym jest to "nieznane urządzenie". Nie zwróciłem uwagi od kiedy ono znajduje się w menadżerze urządzeń i czy jest to powiązane z występowaniem problemów.

2021-06-25 19_13_04-Menedżer urządzeń.png

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, zbiku90 napisał:

Właściwości -> szczegóły -> identyfikatory sprzętu

W załączniku zamieszczam screena

 

2 godziny temu, Yokai napisał:

Bios aktualny?

Hm, przyznam szczerze, że biosu nie aktualizowałem, bo nie bardzo to ogarniam, a nie chciałbym czegoś zepsuć.

2021-06-25 22_27_36-Menedżer urządzeń.png

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.06.2021 o 07:44, zbiku90 napisał:

https://wincdemu.sysprogs.org/

Wygląda to na jakiś składnik WinCDEmu, programu do wirtualizacji napędów. Zobacz czy masz go w dodaj/usuń programy i odinstaluj. Jeśli tam się nie pojawia to może pomóc revo uninstaller.

W dodaj lub usuń programy nie ma w/w programu - w Revo Uninstaller to samo (zarówno składników programów). Jest jeszcze jakiś sposób na wyoutowanie z przestrzeni dyskowej tego specyfiku? 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

A kiedykolwiek miałeś ten program na swoim dysku?

Nie ma szans, żebym intencjonalnie go zainstalował. Nie wiedziałem o jego istnieniu nawet... Może wirus? Chodź skany w programach Spybot, Spyware Blaster i Panda żadnych wirusów nie wykrywają. 

Link to post
Share on other sites

Robi owszem, najczęściej większość producentów płyt głównych wybiera konfigurację A2-B2 by pamięci chodziły w dualu bezproblemowo i swoją maksymalną częstotliwością. Zmień gniazda i zobacz czy system będzie wykorzystywał cały RAM. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...