Skocz do zawartości

Tyle samo FPS co na wysokich i niskich ustawieniach GTA V


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

No ale przed formatem było lepiej? Czy nie? Jakie taktowanie ma procesor przy 100% obciążenia? Włącz hwinfo64 sensors only, zminimalizuj, pograj trochę i zrób screeny odczytów. Dodatkowo userbenchmark nie zaszkodzi, oczywiście na podpiętym zasilaniu i bez robienia niczego w międzyczasie.

Link to post
Share on other sites

Jasne, pobieram hwinfo 

Wiadomo też że rozgrywka na 20 FPS jest nie grywalna 

Okej mam wyniki :

UserBenchmarks: Game 5%, Desk 37%, Work 4%
CPU: Intel Core i5-4210U - 36.4%
GPU: Nvidia GeForce 840M - 4.6%
SSD: Adata SU630 240GB - 51.3%
RAM: Hynix HMT451S6AFR8A-PB 8GB - 27%
MBD: Asus X550LN

xd.CSV
w tym pliku niby są wyniki z hwinfo
 

Znalazłem aplikacje drive booster i są tam sterowniki spróboje zainstalować je z tego 

Link to post
Share on other sites

Pliku csv nie mogę otworzyć, formatowanie mi się wysypuje. Z userbenchmark chodziło mi o linka do raportu, ale już widzę po wynikach że jest nędza straszna. Prawdopodobnie się przegrzewa a upały pogłębiły problem.

W ciemno mogę polecić rozebranie, dokładne wyczyszczenie z kurzu i wymianę pasty/termopadów. Tylko że Asusy to straszne upierdliwce pod względem dostępu do czegokolwiek, jeśli nie czujesz się na siłach to zanieś do serwisu gdzieś.

Porób jeszcze screeny z hwinfo po 15 minutach gry w gta

Link to post
Share on other sites

wątpie chodź moge odinstalować

Mogę jeszcze podesłać wyniki z maksymalnego obciążenia procesora i sprawdzić ponowny wynik userbenchmarku.

image.thumb.png.cb0bbaac66ee90a0cc84dca73e6be369.pngRównież ciekawą sprawą jest fakt że occt pokazuje 100% wykorzystania a menedżer zadan tylko 33% i sie blokuje ale taktowanie nadal nie zmienne 

image.png.c4a783c15f71e40909d1f61bad9d9ce3.png 
800mhz a 2401mhz jednak róznicy jest
tylko dlaczego sie to zablokowało
a f2 nie moge wejść do biosu nie wiem dlaczeog

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przydałoby się zresetować bios przez wypięcie bateryjki z płyty, tylko jak znam laptopy Asusa to trzeba go pewnie w tym celu rozebrać na części pierwsze. Możesz ewentualnie jeszcze raz sformatować i sprawdzić jak się zachowuje na czystym systemie z samymi sterownikami. Możliwe że jakiś soft go blokuje.

Link to post
Share on other sites

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

1. Pobierz instalkę stąd, utwórz pendrive (min. 8gb potrzebuje) i zrób to jak należy z formatowaniem dysku C:

2. Nie instaluj NIC poza aktualizacjami z windows update.

3. Sprawdź działanie procesora w menedżerze zadań, czy chodzi na 800mhz czy boostuje powyżej 2ghz. Obciąż go po prostu przeglądając internet w Edge.

Będzie wiadomo czy to nie wina jakiegoś softu.

 

Link to post
Share on other sites

W windows update w aktualizacjach opcjonalnych masz aternatywne, starsze wersje sterowników. Spróbuj je instalować pojedynczo, uruchamiać ponownie i sprawdzać taktowanie. Na pewno nie instalowałeś NIC poza sterownikami? Czy masz JAKIEKOLWIEK urządzenia podłączone do laptopa przez np. usb?

Link to post
Share on other sites

No mam rozdzielacz USB żeby mógł mieć podpięta klawiature i myszkę a tak to nic innego nie mam.

Formatuje system na nowo i będę robił tak jak mówisz ze sterownikami

 

Okej działa jak narazie i mam pytanie co mam zainstalować jakieś DirectX czy coś ?

UserBenchmarks: Game 10%, Desk 61%, Work 9%
CPU: Intel Core i5-4210U - 53.5%
GPU: Nvidia GeForce 840M - 10%
SSD: Adata SU630 240GB - 49.1%
RAM: Hynix HMT451S6AFR8A-PB 8GB - 50.5%
MBD: Asus X550LN

Obecne wyniki

Link to post
Share on other sites

To tylko jedno usb ci działa?

 

DirectX i VC powinny się zainstalować razem z grą/programem które ich wymagają ale możesz to zrobić ręcznie, linki poniżej:

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35

https://www.techpowerup.com/download/visual-c-redistributable-runtime-package-all-in-one/

Przy tym drugim musisz uruchomić install.bat jako administrator. Poza tym można zainstalować sterowniki do grafiki tak jak pisałem wyżej i sterownik do dźwięku. Resztę powinno windows update ogarnąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...