Skocz do zawartości

Ceny kart GTX 1660 Super

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez joker5513,

Recommended Posts

O co chodzi z cenami tych kart? Widzę teraz oferty w necie sięgające prawie 3K. A Ceneo pokazuje nawet jakieś chore sumy podchodzące pod 4K https://www.ceneo.pl/87925303#.  Ja swoją w 2019 roku kupiłem za 1129pln. Czyli że teraz używkę mogę wystawić na Allegro za cenę wyższą niż kupiłem nową? :P. No bez jaj :D. Druga sprawa że od jakiegoś czasu za bardzo nie idzie kupić tych kart. Wycofali je tak szybko ze sprzedaży?

karta.png

Edytowane przez przemoo83

A kolega myśli że każdy kto ma w domu komputer to jest na bieżąco z cenami każdego podzespołu? :P No nie zauważyłem po prostu co się stało w międzyczasie i teraz jak zobaczyłem to szok. Wiem że żarcie zdrożało i ostatnio widziałem na straganie czereśnie za 45pln/kg ale że karty graficzne zdrożały 4x to bym się nie spodziewał :D

Nie planuje sprzedawać bo jak bym sprzedał te kartę to bym nie miał  karty graficznej :P. Brachol się pytał ostatnio czy bym mu nie zrobił upgrade'u w kompie więc pierwsze co to pomyślałem żeby mu kupić też GTX 1660 bo pamiętałem że w miarę tania no i sprawdza się fajnie...no i wchodzę sobie na pierwszą lepszą ofertę i WTF :P

Obecnie każdy model kosztuje od 200 do 300% ceny wyjściowej. Jak chcesz, to sprzedaj teraz swoją kartę, a po wakacjach pewnie za te same pieniądze dostaniesz 3060, który już teraz kosztuje około 3000. Kogo było stać, to kupował po cenach 3x większych, kto musi to czeka no i ceny powoli spadają.

Było przewidzieć to rok temu to bym kupił 2 albo 3 karty :D . Teraz nie będę wyciągał swojej jedynej karty którą może sprzedam albo i nie. Bardziej mi chodziło o zakup nowej no ale jak takie coś się odwaliło to nie ma opcji żebym teraz coś kupował. Faktycznie jak teraz się zainteresowałem tematem to w sieci aż dudni o tym. Nawet się to doczekało własnego wpisu na wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/2020–2021_global_chip_shortage. Aż się dziwię że mi to umknęło, no ale jak człowiek nie siedzi w tym na codzień to i nie jest na czasie :)

Ceny kart są chore, ale zaczynają tanieć ja jeszcze poczekam tylko współczuję tym co zapłacili kosmiczne cenny a potem nie odzyskają tych pieniędzy