Skocz do zawartości

Dodatkowe kości Crucial Ballistix DDR4


Recommended Posts

OK a więc mam pytanko  tylko by się upewnić.

Mam 2x8gb crucial ballistix rgb 3600 cl16

Mam za dobrą cenę do kupienia dwa komplety (chcę jeden z nich)

2x8 Ballistix Rgb 3000 cl15

2x8 Ballistix Tactical Tracer rgb 3000 cl15

Z tego co widzę to oba te zestawy są tak jak moje na micronach e-die, i pytanie brzmi czy to dokładnie te same kostki czy np te z mniejszą częstotliwością będą mniej podatne na oc ?

Chciałbym ustawić je na 3800 i zjechać lekko z timingami moje aktualnie chyba są na 15-8-18-13 (niestet na tRCDWR poniżej 17 nie da się zejść :C )  

Co myślicie brać któryś z tych setów czy nówki takie same jak mam?

Pytam bo nowe ok 500zł a te zestawy są z dostawą 260zł.(oba używane ale nie wiele zresztą z pamięciami raczej nic się nie dzieję:) )

Link to post
Share on other sites

zależy jaki masz proc i płytę główną i jak mocno znasz się na oc pamięci i czy masz chęci i ochotę na wielodniowe testy? obsadzenie 4 banków mocniej obciąża kontroler w procesorze i różnie bywa z idealnym zgraniem 4 identycznych kości z dobrymi oc i timingami a ty chcesz mieszać 2 różne komplety.  Bez ściągnięcia radiatorów z tych pamięci nie będzie raczej wiadomo czy to te same kostk i to samo pcb (może bez ściągania uda się zobaczyć, a typhoon burner bywa, że się myli jeśli idzie o rev pcb). Jeśli chcesz się bawić i masz dużo wolnego czasu (którego ci nie szkoda) to sprawdź czy to zadziała i jak. Ja bym nie mieszał ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...