Skocz do zawartości

Upgrade na procesor 7 5800x a zmiana platformy na i7 10700KF


Recommended Posts

Nie wiem co wybrać, szczerze mówiąc pytam sie tutaj dla utwierdzenia ze drugi wariant jest lepszy. Poza tym na obecnej platformie mam od czasu do czasu (raz na miesiac, raz na 4 miesiące, raz na tydzień totalnie mieszane) losowego bluescreena, nie pytajcie przez co bo sam nie wiem. Próbowałem wywołać go, wszystko sprawdzone. Domyślam sie ze po prostu mój rysiek sie pluje z ramem.

 

Do uzupełnienia, płyta główna obecna to b450 gaming plus z procesorem 7 2700 (bez X), ram 8x2 gb HyperX Predator DDR4 3333MHz

 

A i czy obecne chłodzenie Fortis 3 pójdzie na nowa płyte Asrock B460M PRO4?

Link to post
Share on other sites

 

3 godziny temu, stach122 napisał:

Nie wiem co wybrać, szczerze mówiąc pytam sie tutaj dla utwierdzenia ze drugi wariant jest lepszy.

 

Ostatnio montowałem Ryzena 7 5800X z chłodzeniem be quiet! Dark Rock Pro 4 z pastą TGK,  

 

i przy grze COD:WZ na stocku przekracza lajtowo 90'C, także mam wątpliwości czy Fortis 3 z nim sobie poradzi...

 

 

 

 

3 godziny temu, stach122 napisał:

A i czy obecne chłodzenie Fortis 3 pójdzie na nowa płyte Asrock B460M PRO4?

 

tak pójdzie LGA 1156, 1155, 1151, 1150, 1200 mają te same rozstawy

 

sprawa druga to ASRock i jego płyty pod intela 10-Gen to totalna porażka, płyty Z490 mają problemy z throttlowaniem, a co dopiero słabsze B460 :o ...

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, mutissj napisał:

 

 

Ostatnio montowałem Ryzena 7 5800X z chłodzeniem be quiet! Dark Rock Pro 4 z pastą TGK,  

 

i przy grze COD:WZ na stocku przekracza lajtowo 90'C, także mam wątpliwości czy Fortis 3 z nim sobie poradzi...

 

 

 

 

 

tak pójdzie LGA 1156, 1155, 1151, 1150, 1200 mają te same rozstawy

 

sprawa druga to ASRock i jego płyty pod intela 10-Gen to totalna porażka, płyty Z490 mają problemy z throttlowaniem, a co dopiero słabsze B460 :o ...

 

 

 

 

to cos chyba źle zamontowałeś bo mój na Dark Rock 4 , nie przekraczał 84C w Blenderze (około 8h renderingu) , mało gram ale maksymalna temperatura jaką zanotowałem to jakieś 62C. Cinebench R23 pełny cykl około 81C. Wystarczy popatrzeć na filmy na YT . Ustawienia stock , PBO wszystko na Auto.

4.5GHz - wszystkie rdzenie 4.85 GHz - jeden.

Edytowane przez cyna76
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, cyna76 napisał:

to cos chyba źle zamontowałeś bo mój na Dark Rock 4

 

dzięki że podzieliłeś się informacjami

 

ale niestety chłodzenie jest dobrze zamontowane :( 

proc kupiony został używany i poprzedni właściciel też stosował KOKS chłodzenie (NOCTUA NH-D15) i to samo szczytowo osiągał 90'C...

 

nie wiem jak to wyjaśnić może to kwestia egzemplarza...

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, mutissj napisał:

 

dzięki że podzieliłeś się informacjami

 

ale niestety chłodzenie jest dobrze zamontowane :( 

proc kupiony został używany i poprzedni właściciel też stosował KOKS chłodzenie (NOCTUA NH-D15) i to samo szczytowo osiągał 90'C...

 

nie wiem jak to wyjaśnić może to kwestia egzemplarza...

 

 

 

 

 

właśnie przeglądam neta, nie spotkałem się z takimi temperaturami , ja bym napisał do serwisu AMD bo może być coś nie halo z prockiem lub płyta daje jakieś śmieszne napięcia.

Edytowane przez cyna76
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, mutissj napisał:

 

 

Ostatnio montowałem Ryzena 7 5800X z chłodzeniem be quiet! Dark Rock Pro 4 z pastą TGK,  

 

i przy grze COD:WZ na stocku przekracza lajtowo 90'C, także mam wątpliwości czy Fortis 3 z nim sobie poradzi...

 

 

 

 

 

tak pójdzie LGA 1156, 1155, 1151, 1150, 1200 mają te same rozstawy

 

sprawa druga to ASRock i jego płyty pod intela 10-Gen to totalna porażka, płyty Z490 mają problemy z throttlowaniem, a co dopiero słabsze B460 :o ...

 

 

 

 

 

Tylko ze ja nie mam zamiaru podkręcać procka (po porstu 10700kf jest tanszy niz wersja F XD), poza tym spojrz na ta płyte, wiekszosc w tej cenie nei ma żadnych radiatorów sekcji zasilania.

A MSI MAG B560M BAZOOKA bedzie dobra? 

?
Link to post
Share on other sites

Bazooka jest przyzwoita. 

 

Mój 5800x nie dobija nawet do 65°C w grach, podobnież o ile mnie pamięć nie myli u kolegi @ernorator. Jak macie teraz w PL upały pod 40°C to i pewnie w mieszkaniach ciepło -> może być ciut cieplej i na Cpu, ale nie 90+...

 

B450 GAMING+ powinien spokojnie udźwignąć 5800x bez OC. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie temperatury coś wysokie, proce jest ciepły i w 75 max 80 jestem w stanie uwierzyć ale 90 to za dużo bo nawet na stosunkowo najgorszym chłodzeniu jakie na niego zakładałem Noctua NH-U14, tyle nie było nigdy przy grach. Do tego ręczne oc obniża temperatury przy 5800x więc to też nie to. 

 

Może płyta daje zle/za dużo prądu na procesor przy auto, albo coś z planem zasilania jest nawywijane. 

 

Może GPU jakieś straszne pokroju 3080 crapedyszyn co wieje gorącem na chłodzenie CPU. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, ernorator napisał:

Może GPU jakieś straszne pokroju 3080 crapedyszyn co wieje gorącem na chłodzenie CPU. 

 

Gigabyta ma RTX2070 Super, model z 3-wentylatorami 

 

 

 

 

2 godziny temu, ernorator napisał:

ale 90 to za dużo

 

przy obciążeniu tylko CPU w AIDA64 jak nie było jeszcze upałów robił max 91'C

 

aktualnie sobie streamuję na 5800X i mówi że wszystko działa dobrze, ciekawe jak długo proc wytrzyma przy 90'C+
 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.06.2021 o 21:00, stach122 napisał:

Poza tym na obecnej platformie mam od czasu do czasu (raz na miesiac, raz na 4 miesiące, raz na tydzień totalnie mieszane) losowego bluescreena, nie pytajcie przez co bo sam nie wiem. Próbowałem wywołać go, wszystko sprawdzone. Domyślam sie ze po prostu mój rysiek sie pluje z ramem.

 

Nie koniecznie,sprawdził bym miernikiem napięcia zasilacza.Jeśli jest po gwarancji to zobaczył bym też na kondensatory.

 

 

W dniu 21.06.2021 o 07:56, stach122 napisał:

Tylko ze ja nie mam zamiaru podkręcać procka (po porstu 10700kf jest tanszy niz wersja F XD), poza tym spojrz na ta płyte, wiekszosc w tej cenie nei ma żadnych radiatorów sekcji zasilania.

 

Bierz 10700 jaki ci pasuje i płytę ASRock Z490 Pro4.Ta płyta wystarczy do każdego z tych procesorów jak nie będziesz podkręcał.Mój kolega ma 10700 z tą płytą i hula bez problemów.

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

Witam. Także posiadam 10700k plus asrock extream4 i jestem już mega zadowolony śmiga aż miło. Wszystko oczywiście na auto.... tylko xmp pamięci dałem. ( choć na początku miałem problem z procem ale to była wina windowsa ;) .

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.06.2021 o 02:26, Tiamina napisał:

 

Nie koniecznie,sprawdził bym miernikiem napięcia zasilacza.Jeśli jest po gwarancji to zobaczył bym też na kondensatory.

 

 

Tylko żę to jest markowy zasilacz, ma 2 lata za soba a gwarancja na 10 a dokładnie to Seasonic Focus Plus Gold 650W

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Czy tak świetnie, według tego co czytam w necie ludziom ja tym chodzeniu w Cinebench nie przekracza 85. Poza tym w upały to bykaby masakra.

 

Chyba spasuje i przeczekam na tym co mam. Nie ma chwilowo tytułów których bym nie ograł. Do 2022 jeszcze trochę czasu.

Zwracam procka i chłodzenie

 

 

 

Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...