Skocz do zawartości

Podłączenie komputera stacjonarnego z Funboxem


Recommended Posts

1. Operator: Orange,

2. Sposób podłączenia internetu: światłowód

3. Sprzęt operatora: Modem Funbox 3.0

4. Jaki jest Twój sprzęt: ...

 

Witam,

Mam od kilku dni światłowód od Orange doprowadzony do mieszkania. Zgodnie z sugestią modem Funbox 3.0stanął w przedpokoju, tak żeby objąć zasięgiem całe mieszkanie 70 m2. Póki co sprawdzałem tylko telefonem i wszędzie sygnał jest ok (w najbardziej oddalonym miejscu siła sygnału to -64 dBm). Nawet dekoder TV, który łączy się po wifi z Funbxem daje radę i obraz jest bez zarzutu.

Teraz do rzeczy... w mieszkaniu będą po remoncie 2 komputery stacjonarne, które muszę się jakoś połączyć z internetem. Instalator zaproponował 3 rozwiązania:

1. Zakup karty sieciowej USB w standardzie min. ac i połączenie bezporzewodowe z siecią 5 GHz.

2. Dzierżawa od Orange Smart Wi-Fi Boxa (10 zł/mc), który miałby wzmocnić sygnał wifi i umożliwia połączenie 2 komputerów przez skrętkę. Komputery będą co prawda w dwóch różnych pokojach, ale przy jednej ścianie działowej, więc można się bez problemu przewiercić.

3. Zakup livepluga, który umożliwiłby przesył internetu przez przewody prądowe. Tu instalator zaznaczył, że takie rozwiązanie nie zawsze działa. Poza tym w taki sposób mogę chyba podłączyć tylko jedno urządzenie, a ja potrzebuję dwa...

 

Z tego co czytam, to w cenie ok. 100 zł można kupić również bezprzewodową kartę sieciową wpinaną bezpośrednio do płyty głównej. Czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie? W pierwszym kompie jest płyta Asus H110 M-K (są wolne dwa sloty PCIe 2.0 x1), drugi dopiero będę kupował. 

 

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z tym Smart Wi-Fi Boxem? Z tego co czytam, to łączy od sieci 2,4 i 5 GHz w jedną, ale czy to dobrze?

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Skin69 napisał:

Jaka jest prędkość łącza od Orange?

Jeśli to szybkie łącze, to zdecydowanie poszedłbym w połączenia po kablu.

Ja mam 1 GB od UPC i nie wyobrażam sobie korzystania po Wi-Fi na PC.

Internet 300 Mbps i to w zupełności powinno mi wystarczyć. Maksymalnie do modemu podpięte będą 2 komputery stacjonarne, 2 laptopy, dekoder tv, sam telewizor. Obecnie telefony komórkowe już mają taką paczkę danych w abo, że nie ma potrzeby korzystać z widi w domu. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Skin69 napisał:

Jeżeli sporo urządzeń ma jednocześnie korzystać z netu, PC podłącz po kablu, a laptopy po Wi-Fi.

Gdyby była taka możliwość, to nie tworzyłbym tego wątku. 

Skoro się nie da podciągnąć skrętki bez oszpecenia mieszkania to proszę o pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania w połączeniu przez wifi

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, gavron napisał:

To w PLC zainwestuj a nie w wifi. Z dwojga złego to zło mniejsze ;) i przynajmniej teoretycznie masz większy wpływ na to niż na wifi


 

Ok, ale czy są takie plc z dwoma wyjściami rj45, tak żebym mógł podpiąć 2 komputery stacjonarne?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy są czy nie i to i wifi jest rozwiązaniem mocno złym, ale za PLC zawsze możesz zastosować switcha, czy ap.
Poza tym są takie PLC które mają wifi wbudowane więc rozdają dalej sygnał fifirifi

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...