Skocz do zawartości

Karty graficzne GeForce RTX 2060 i GeForce RTX 2060 Super


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Chciałbym wymienić swoją starą kartę (GeForce GTX 950) graficzną na nowszy model i wstępnie myślałem nad GeForce RTX 2060 lub GeForce RTX 2060 Super. Poniżej konfiguracja mojego komputera:

 

Procesor: i5-6400 @ 2.70GHz (4 CPUs)

RAM: 8 GB

Płyta główna: MS-B090

Zasilacz: FSP350-40UGBBD Msi Nightblade 350W

Monitor: LG 24M37D-B

 

Komputer jest w wersji miniaturowej i ważnym pytaniem jest czy wymienione przeze mnie karty zmieszczą się w mniejszej obudowie czy dodatkowo konieczna będzie zmiana na większą? Oczywiście kluczową kwestią jest to czy karta będzie dobrze działać w podanej konfiguracji sprzętowej.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites

Jaka to obudowa? 

Podałeś rodziny kart a nie konkretne karty każda ma inne wymiary. 

Na tym zasilaczu 350 to może 2060 bez super uruchomisz i na skraju możliwości będzie działało o 2060super na 350w bym nie ryzykował. 

Cpu 4/4 za słaby do współczesnych gier a kupno i7 pewnie mało opłacalne podobnie jak kupno teraz GPU. Zbieraj kasę i czekaj wg mnie potrzeba nowego pc w całości. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mimo, że marka FSP to dobra marka, to przesiadka na 2060 daje dwu krotnie więcej potrzebnej mocy dla karty graficznej, zasilacz FSP tej samej mocy kosztuje około 600-700zł to nie wiem czy to w ogóle ma sens a bez wymiany zasilania nie odważyłbym się "wsadzać" tam żadnej mocniejszej (drogiej) karty.

co prawda widziałem "najtblejda" Ósemke - gdzie był i7-8700 +gtx 1070 i zasilacz też ponoć miał 350W (otworzyć i sprawdzić metki na zasilaczu nie pozwolili :)) owszem ładnie to wygląda małe i w ogóle ale osobiście bym czegoś takiego "gotowca" nie kupił - problem z podzespołami, ceny i dostępność

 

7 godzin temu, Czchor napisał:

czy karta będzie dobrze działać w podanej konfiguracji sprzętowej.

do FHD i to w 60Hz może i wystarczy, modernizowałem znajomemu kompa (i7-7700) była wymiana grafiki na GTXa 1070Ti (karta troszkę mocniejsza od 2060 i nawet sobie to spokojnie radziło w FHD tyle, że i7-7700 jest mocniejszy od i5-6400 bez mała o drugie tyle

- a i z tego co kojarzę to standardowego zasilacza ATX nie podepniesz do tej płyty głównej (bez przeróbek kabli się nie obejdzie ale dla chcącego nic trudnego :))

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

ten mały gotowiec wymagałby wymiany większości podzespołów (praktycznie całości) by karty pokroju RTX2060 miały rację bytu

jeśli chcesz dobry sprzęt do grania, ja na Twoim miejscu zainteresowałbym się Xboxem Series X o ile nie grasz w gry typu Liga, CS itd (choć do takich obecny pecet spokojnie Ci starczy)

W dniu 18.06.2021 o 05:36, Elomin napisał:

GTXa 1070Ti (karta troszkę mocniejsza od 2060

chyba na odwrót :) 2060 za sprawą nowszej architektury potrafi nawiązać walkę z 1080

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Autor chyba porzucił temat. 

Jest jeszcze zwykły gtx 1660 lub jak gry mało wymagające to gtx 1650 super. Na plus 1660/super 6gb vramu (obecnie chyba takie minimum) Ale przy cpu 4/4 będą pewnie dropy w nowszych grach. Taki gtx 1650 super to i tak wydajność 2 razy taka w porównaniu do 950tki. Wg mnie przy zmianie cpu na i7 i kupnie zwykłego gtx 1660 6gb zasiłka dałaby jeszcze radę. Bez oc gtx 1660 oraz i7 (np. 6700) pobierałyby około 220W pod max obciążeniem syntetykami w grach gdzie rzadko cpu i gpu lecą razem na 100% pewnie poniżej 200w. Co do kosztów to i7 około 500 a gtx 1660 od 1500 (używki) więc w cenie rtx 2060 (około 2300pln) można by zmodernizować cały pc a nawet pokusic się na dołożenie ramu do 16gb. Co do opinii czy warto nie to wiadomo jakie teraz są ceny i to kwestia indywidualna. Po takiej modyfikacji będzie można uruchomić każdą grę i sensownie pograć FHD na średnio/wysokich detalach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...