Skocz do zawartości

Telewizor w innym pomieszczeniu niż PC, przesył 4k60fps + peryferia


Recommended Posts

Cześć!

 

Po długich znojach udało się przenieść mi na nowe lokum, mam jeszcze możliwość dość nieinwazyjnie puszczać kable pomiędzy pokojami i chciałbym poprosić was o poradę jak najłatwiej załatwić temat. 

 

To na czym mi zależy to stacja robocza w jednym pokoju i stacja 'relaksu' w salonie wykorzystując jeden PCet - chciałbym uzyskać rozdzielczość 4K60fps bez żadnych przycięć a z drugiej strony nie splajtować na aktywnych kablach jak tak coraz bardziej wczytuje się w temat pomijając że mam już mętlik w głowie :roll:

 

Kabel musiałby mieć 7.5m, optymalnie 10m. 

 

Czy taka konfiguracja ma szansę działać:

 

TV LGSK9500 mający hdmi 2.0

- kabel hdmi:

https://www.morele.net/kabel-techly-hdmi-hdmi-10m-bialy-306943-741773/  ewentualnie https://www.morele.net/kabel-unitek-hdmi-hdmi-10m-srebrny-y-c142rgy-1623246/

+ przejściówka kątowa:

https://www.morele.net/adapter-av-gembird-hdmi-hdmi-czarny-a-hdmi270-fml-1602725/

 

Aktywny przedłużacz USB 2.0

https://www.morele.net/kabel-usb-unitek-wzmacniacz-sygnalu-usb-2-0-10m-premium-y-272-1047723/

 

i do niego dongle na bezprzewodową klawiaturę/pad/myszke

 

Da radę? :) Ktoś się może podzieli doświadczeniem jak rozwiazał u siebie?

 

//EDIT: Pytanie dodatkowe czy HDMI Switch (jeden kabel z GPU do switch a potem do monitora / TV) wpłynie jakoś niekorzystnie na doświadczenie/lag itd? Tak żeby nie bawić się w odpinanie kabli

 

 

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Z kablem hdmi 10m może być rożnie. Już z 5m tańsze kable mają problemy. Tutaj bym nie żałował i kupił jakiś lepszy.

HDMI switcha bym odpuścił. Podejrzewam ze GPU ma co najmniej 2 wyjścia i możesz mieć równocześnie monitor i tv podłączone i się nie bawić w żonglerkę kablami.

Link to post
Share on other sites

Skuj trochę ściany i wpuść tube wentylacyjna na grubość kabli. Obrób i masz ładne przejście. Coś będziesz chciał wymienić to tylko przeciągasz.

Ja mam trochę inaczej ale ta sama zasada, mianowicie mam tak zabudowę zrobiona z płyt gk. Tv idealnie zabudowany, a w środku zabudowy leci tuba wentylacyjna na 20⁰ w dół i równolegle do ściany. Wszystko wychodzi w rogu pokoju gdzie jest dziura do drugiego pokoju. Idealne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

@zoltan2 dzięki za odpowiedź! Problem tej natury że przewierty wszystkie już są, również w rogach:D, niestety dystans pozostaje ten sam ewentualnie mogę "skrócić" kable do 7.5m ale widziałem że jest o wiele mniejszy wybór stąd padło na 10m. 

 

Ty możesz coś polecić jeśli już chodzi o faktyczne produkty? (HDMI, USB extension)

Link to post
Share on other sites

Kabel HDMI tak naprawdę tylko dobry, podbij cenę do 200zł. Nie oszczędzaj a będziesz miał na lata, wierz mi. Nic konkretnego nie polecę bo w przedziale cenowym są podobne. Może nawet dostaniesz z wtyczką pod kątem.

Switch odpuść, j.w, grafika pewnie ma 2 wyjścia. Jeśli nie tzn że jest tak stara że trzeba ją wymienić.

Jest inna opcja.
Postawienie małego serwerka pod streaming danych. A do tv odtwarzacz który wszystko ogarnie np NVIDIA shield pro i chyba nowy Chromecast 4 wyszedł z którym możesz integrować sprzęty w domu w przyszłości. Pilot robi różnicę, myszki i klawiatury już przerabiałem, zbyt skomplikowane, ułatwiaj sobie życie. A jeśli chcesz grać na tv to tylko konsola, a pc osobno.

PS, nic drogiego nie proponowałem. Przykład kosztów. Chromecast 4 koszt 300 zł, minus koszt długiego kabla HDMI i dokladasz tylko 100 zł. Plus taki że z telefonem też się podepniesz pod to.


Link to post
Share on other sites

Dzięki!

 

Tylko o ile się dobrze orientuje to sygnał puszczony bezprzewodowo (PC > TV) będzie miał naturalnie większy lag i mogą też być kwestie stabilności połączenia? No i musiałbym dokupić Wi-fi do blaszaka.

 

Co do grania (odwieczne dyskusje pc vs konsola :D ), to akurat mam relatywnie dobry sprzęt (RTX 2070) i chodzi o to żeby móc pograć sporadycznie w Forza Horizon, Platformówkę czy jakiegoś FlightSim'a z kanapy. Więc wydatek na konsole + gry na nią się raczej nie kalkuluje. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do filmów połączenie PC > TV tylko i wyłącznie na potrzeby grania stąd te 4k60fps. Do filmów to już na samym TV netflixy i inne tam hbo go. 

 

Tak i całe peryferia chciałem właśnie do tego huba USB podłączyć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...