Skocz do zawartości

Micron MTFDHBA256TCK - wysokie temperatury


Recommended Posts

Witam. Zainstalowany mam system na dysku NVMe Micron MTFDHBA256TCK, pytanie czy te temperatury są bezpieczne? Trochę mnie to niepokoi, ale wszystko co odbywa się na tym dysku odbywa się w sposób płynny a te temperaturki heh

 

Nie ma na nim żadnego radiatora i może te dyski tak mają?

 

Pozdrawiam

 

 

hehehe.png

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

dużo zależy od kontrolera, czy masz radiator i jaki jest przepływ powietrza nad SSD (no i obciążenia SSD). 
Jak dla mnie około 50 stopni Celsjusza jest OK. 
Do tego ten SSD jest na autorskim kontrolerze micron-a, z tego co mi się udało znaleźć, więc nie mam odniesienia jak się on grzeje. 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, kokosnh napisał:

dużo zależy od kontrolera, czy masz radiator i jaki jest przepływ powietrza nad SSD (no i obciążenia SSD). 
Jak dla mnie około 50 stopni Celsjusza jest OK. 
Do tego ten SSD jest na autorskim kontrolerze micron-a, z tego co mi się udało znaleźć, więc nie mam odniesienia jak się on grzeje. 

jak wspominałem, brak radiatora na tym dysku, a sam dysk znajduje się w slocie M2 pod kartą graficzną. 

Jest jakaś bezpieczna granica temperatury dysku ssd? Maksymalnie miałem 63C na tym dysku.

Link to post
Share on other sites

Kolega z forum sprzedaje radiatory na dyski. Też miałem problem z przegrzewającym się Patriotem Hellfire (nazwa zobowiązuje heh) i po założeniu Jeyi Warship temperatura spadła o ponad 10 stopni.

Niby poniżej 70 stopni powinno być ok ale przy letnich upałach może być różnie. Jeśli masz drugi slot pod procesorem to możesz też spróbować przełożyć i porównać temperaturę.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, zbiku90 napisał:

Kolega z forum sprzedaje radiatory na dyski. Też miałem problem z przegrzewającym się Patriotem Hellfire (nazwa zobowiązuje heh) i po założeniu Jeyi Warship temperatura spadła o ponad 10 stopni.

Niby poniżej 70 stopni powinno być ok ale przy letnich upałach może być różnie. Jeśli masz drugi slot pod procesorem to możesz też spróbować przełożyć i porównać temperaturę.

 

Tobie to spadło tylko tyle, bo chyba wcześniej załączał się już throttling i nie pozwalał na wyższą temperaturę %-)

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Temp nie jest niebezpieczne, bo kontrolery obniżają taktowanie aby się nie zabić, a dla nand lepiej jak jest ciepły podczas pracy.

Jedynie problem to obniżona wydajność jeśli kontroler ma za wysokie temperatury i musi zbijać taktowanie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, wodego napisał:

Tak ma być. Dysk jest "chłodny".

 

A to akurat zależy od dysku... Niektóre mają właśnie przy tych temperaturach throttling i własnie dlatego taki odczyt pokazuje jako najwyższy.

 

Chyba crucial P1 własnie tak miał. Nie wiem czy czasem Intel P660 nie miał podobnie, ale teraz już nie pamiętam.

Edytowane przez DyndaS
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...