Skocz do zawartości

Dodatkowy SATA III do płyty głównej


Recommended Posts

 

Cześć,

 

Posiadam płytę główną Z68 Extreme3 Gen3. Mam na niej 2 dyski SSD (60GB Windows 7 + 200 GB Dane), które wykorzystują oba dostępne porty Sata III. Dokupiłem kolejny dysk SSD Sata III (500 gb) i dopiero przy montowaniu zauważyłem, że nie mam tej wpinki mniejszej żeby podłączyć dysk. Zastanawiam się nad opcjami. Czy oddawać dysk i kupić inny? Czy da się coś zrobić, żeby podłączyć wszystkie 3 dyski? Czy może zrezygnować z dysku 60 gb na rzecz większego i zmigrować windowsa7 na niego (nie wiem jak to zrobić do końca)?. Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites

Podlacz 2 wieksze dyski pod SATA 3 a ten mniejszy pod SATA 2.

Alternatywa jest jeszcze zakup kontrolera pod pciexpress ale z tym to roznie bywa - moze okazac sie ze predkosc bedzie nizsza od deklarowanej przez producenta kontrolera  :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym przerzucił sobie dane z tego 200GB na nowy a na nim postawił system, jeśli z jakiegoś powodu nie chce Ci się od nowa to można sklonować spokojnie choćby Aomei'em. A ta 60-tkę to sobie odpuścił, no chyba, że te dodatkowe 5x gb są Ci niezbędne.

 

 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, sznib napisał:

Ale tu mowa tylko o SSD

sorki, tak to jest jak człowiek ledwo oczy otworzy i czyta forum - jednak kofeina czyni cuda;)

11 minut temu, pendzel_3 napisał:

no chyba, że te dodatkowe 5x gb są Ci niezbędne

Jako magazyn może być pod sata 2

Link to post
Share on other sites

Panowie dzięki za podpowiedzi. 

 

Podoba mi się chyba najbardziej ta przerzucenia Windowsa na Sata II - pytanie tylko czy jak system na tym stoi to nie spowolni? Wszystkie gry będę miał w sumie na SATAIII. Mam aczkolwiek wolne tam 7 gb i w sumie zastanawiam się czy to wystarczy. Ten Win7 mam wrażenie, że zapycha się non stop czymś co nie mogę zidentyfikować. Wiecie jak wyczyścić bardziej win7 ze zbędnych danych ? Mam tam zainstalowane programy typu Pdf reader, podstawowe sterowniki a 50 gb zajęte... Robiłem czyszczenie CCleanerem, Oczyszczaczem dysku (razem z kopiami windows update) i dalej taka objętość.

 

Pomyślę, też o tym Aomei i skopiowaniu systemu. Super. Dzięki za takie odpowiedzi !:)

Edytowane przez Haerse
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Haerse napisał:

Mam aczkolwiek wolne tam 7 gb i w sumie zastanawiam się czy to wystarczy.

:D Puść sobie teraz CrystalDiskMark i zobaczysz jak wolno to działa.

5 minut temu, Haerse napisał:

Mam tam zainstalowane programy typu Pdf reader, podstawowe sterowniki a 50 gb zajęte... Robiłem czyszczenie CCleanerem, Oczyszczaczem dysku (razem z kopiami windows update) i dalej taka objętość.

Odpuść sobie system >W7 na 60gb, imo to kopanie się z koniem.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Haerse napisał:

Podoba mi się chyba najbardziej ta przerzucenia Windowsa na Sata II - pytanie tylko czy jak system na tym stoi to nie spowolni?

System nie potrzebuje szybkiego dysku SSD, nie będzie widać różnicy SATA II, a SATA III. Jedynie jeśli jest taka potrzeba, można zmienić ścieżki do katalogów temp.

Ale 60GB na Windows7, to stanowczo za mało i ciągle będzie brakować miejsca. Po brzegi zapchany SSD zwalnia, więc po co się męczyć? Znajdź inne zastosowanie dla tego dysku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...