Skocz do zawartości

Bezproblemowa karta dźwiękowa zewnętrzna


Recommended Posts

Cześć, szukam karty dźwiękowej - odpowiednika xonara u7 powiedzmy 

tak,zeby jakość była spoko

tak,żeby duuużo głośności można było dać

musi być zewnętrzna + mieć złącze na mikrofon i na słuchawki no i mile widziane wyjścia na głośniki by były.

Potencjometr na samej karcie też ważna sprawa

Zastosowania są 3

1. Granie w gry (soniaki xm3 swoje podepnę kablem) + mikrofon zalman 

2. wideokonferencje 

3. słuchanie muzyki

 

Ogólnie to wole mieć jak najwiecej na fizycznych przyciskach na karcie na zewnątrz niż w sofcie ale i tak pewnie tego warunku spełnić się nie da wiec fajnie by było jakby jakiś sensowny soft z trybami itd był do tego urządzenia.

 

no i wymóg KONIECZNY - szukam czegoś w miarę świeżego co nie będzie się gryzło z W10 - mam troche dość dobrego ale już starego Xonara i walki ze sterownikami, z różnymi problemami itd.

 

Cena do 500zł gdzieś tak

Link to post
Share on other sites

Wszystkie te wymagania spełni Audiotrak Prodigy Cube Black + wymiana opampa na coś fajnego.

Nie ma żadnego softu, tylko przycisk na froncie, którym przełączasz wyjście audio między kolumnami lub słuchawkami, a do tego fizyczne pokrętło głośności.

Żadnego softu, żadnych sterowników - żadnego problemu.

 

I podpinając słuchawki do Jacka 6,3 mm, powyżej 35% głośności, robi się GŁOŚNO.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, slo1q napisał:

Wszystkie te wymagania spełni

No nie wszystkie bo głośników nie podepnie. A jeśli chodzi o rzeczoną moc to Cube to zwykły wzmacniacz z zasilaniem z USB żaden cud. Z jakimikolwiek wymagającymi słuchawkami sobie nie poradzi.

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, kombajn napisał:

No nie wszystkie bo głośników nie podepnie. A jeśli chodzi o rzeczoną moc to Cube to zwykły wzmacniacz z zasilaniem z USB żaden cud. Z jakimikolwiek wymagającymi słuchawkami sobie nie poradzi.

 

Głośniki z własnym wzmacniaczem podepnie. Dlatego pytałem o to. Większość DACów w cenie do kilkuset złotych ma na wyjściu OPAMPy więc mocą nie grzeszy a USB jest w stanie dostarczyć 2.5W.

Link to post
Share on other sites

chodzi o głośniki tylko i wyłącznie komputerowe aczkolwiek przemyślałem temat i możliwość podpinania głośników schodzi na drugi plan 

a do tego prodigy cube jakiś zewnętrzne oprogramowanie da się zainstalować?

jest wiele przydatnych funkcji w sofcie do ustawiania - czułość mikrofon

tryby - inny do muzyki, inny do filmów inny do gier - czyli presety uqualizera

ustawianie jak głośno mam słyszeć grę a jak głośno ludzi z discorda itd.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, nie wiem czy część z ficzerów nie przydała by się do gier... ale nic , pomyślę.

 

mam pytanie z drugiej strony

czy gry flagowe typu GTA V, Hitman 2 i 3, Far cry 5 i niebawem 6, Forza Horizon 4 (bo ets i ats wątpię) , Snowrunner- mają dźwięk w jakimś kodeku? np. dolby itd.? Bo obecnie grająć na tanich dokanałówkach wpiętych do mojego asrocka z370 gaming k6 i to jeszcze przez złącze na froncie obudowy :D to na pewno czegoś takiego nie mam.

 

Co jest potrzebne ,żeby (jeśli jakieś dolby itp. są w grach) odpalić takie kodeki w pełni?

 

Pytam bo pamiętam jak kiedyś miałem xboxa 360 i one a do tego logitechy z5500 z eqalizerem - najpierw jakoś dziwne to było podpięte czy ustawione ,że głosniki dawały swoje ficzery - potem podpiąłem xboxa bezpośrednio do z5500 equalizera za pomocą optycznego czy tam coaxa i na ekranie głośników zaświeciło mi się magiczne Dolby Digital (chyba GTA IV to miało i chyba forza horizon 2 albo 3) - szczerze? odczucia były bardzo dobre, jakbym się z vcd na DVD przeniósł w czasie ;)

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, under555 napisał:

Kurcze, nie wiem czy część z ficzerów nie przydała by się do gier... ale nic , pomyślę.

Nie przydaje się. Na ogół ,one pogarszają dokładność pozycjonowanie, wbrew panującej opinii. Do tandetnych muzycznie słuchawkach można jeszcze skorzystać z takiego rozwiązania ale tych dobrych, to więcej szkód jak pożytku. Nawet gdy skorzystamy z filtra eksponujące odpowiednie tony (żeby kroki było słychać :rotfl:)  to dźwięk robi się bardzo sztuczny , nienaturalny, a to i tak nie ma wpływy na osiągane wyniki. W takich przypadkach zmienia się słuchawki albo cały tor audio, a nie korzysta z jakieś szkodliwych efektów.

Link to post
Share on other sites

Co raz bardziej przekonuję się do tego Cube'a ale mam kilka pytań

1. jakie są konkurencyjne modele dla tego urządzenia od tej samej firmy albo od innych firm?

2. Jak to w jest z tymi kodekami... takie GTA V, Hitman 3, Snowrunner , Forza Horizon 4 - są kodowane w jakimś Dolby czy coś? zadziała jak trzeba to przysłowiowe Dolby na tym Cube?

https://www.dolby.com/experience/forza-horizon-4/  - i jak to się ma do Dolby i do tego Cube'a?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...