Skocz do zawartości

Przycinanie się większości gier!


Recommended Posts

Witam, posiadam sprzęt jak w sygnaturze...mam problemy z płynnością gier, pierw The Division 2, Conan Exiles a później Call of Duty Warzone, gry na wysokich detalach mają problem z płynnością, wczytywanie tekstur mam wrażenie powoduje zacięcia, dlatego że wszystkie tekstury się wczytują dłużej i widzę jak są rozmazane, po czym jak wczyta się wszystko wookół to jest przez moment ok a po chwili znowu zaczyna się spadek FPS jak przypuśćmy poruszam w dalszy świat postacią. Z kolei na Laptopie z GTX 1650ti i tą samą pamięcią ram działa normalnie

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

W Twojej konfiguracji rzuca się w oczy źle dobrana płyta główna. Wypasione podzespoły komputera do gier, a biedna płyta główna na chipsecie B360. Dzięki czemu pamięci chodzą na podstawowych częstotliwościach, a w grach wyżej taktowany RAM, to znacznie lepsza wydajność.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wodego napisał:

W Twojej konfiguracji rzuca się w oczy źle dobrana płyta główna. Wypasione podzespoły komputera do gier, a biedna płyta główna na chipsecie B360. Dzięki czemu pamięci chodzą na podstawowych częstotliwościach, a w grach wyżej taktowany RAM, to znacznie lepsza wydajność.

 

Zacznę pierw od dobrych ram, później wymienię mobo i dam znać, dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jakiego ramu byś nie kupił to na tej płycie i tak nie pójdzie wyżej niż 2666mhz. Potrzebujesz płyty Z370/390 minimumhttps://www.x-kom.pl/p/454032-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-z390-ud.html za 299zł lub droższej/lepszej jeśli chcesz, do tego jakiś ram 2x8gb, optymalnie 3600 c16 albo coś w tych okolicach np.: https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-ddr4-16-gb-3600mhz-cl16-bl2k8g36c16u4b-6535495/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, zbiku90 napisał:

Jakiego ramu byś nie kupił to na tej płycie i tak nie pójdzie wyżej niż 2666mhz. Potrzebujesz płyty Z370/390 minimumhttps://www.x-kom.pl/p/454032-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-z390-ud.html za 299zł lub droższej/lepszej jeśli chcesz, do tego jakiś ram 2x8gb, optymalnie 3600 c16 albo coś w tych okolicach np.: https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-ddr4-16-gb-3600mhz-cl16-bl2k8g36c16u4b-6535495/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Trochę wstyd mi napisać ale nie doczytałem jakie taktowanie ta płyta obsługuje... Ale dobrze że to przeczytałem co napisałeś bo rzeczywiście kupił bym pierw ram a później bym płakał.


Tylko że ja potrzebuję płyty głównej z obsługą PCI bo posiadam kartę dzwiękową pod taki port :/ a szkoda z kolei wyrzucać dobrego Creativa Extreme Music :/ amplituner mam podpięty pod nią.

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Wnk12 napisał:

Ale dobrze że to przeczytałem co napisałeś bo rzeczywiście kupił bym pierw ram a później bym płakał.

Dlatego czasem lepiej się dopytać na forum zamiast kupować w ciemno ;) Daj znać jak wymienisz płytę i ram czy jest poprawa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, zbiku90 napisał:

Dlatego czasem lepiej się dopytać na forum zamiast kupować w ciemno ;) Daj znać jak wymienisz płytę i ram czy jest poprawa.

No tak ale zapomniałem dopisać jak wyżej, że potrzebuje portu PCI bo bez niego nie mam jak to ogarnąć z dzwiękiem a nie zamierzam pod jakiegoś Realteka wpinać amplituner

Więc musiałbym naprawdę dobrze poszukać bo jest mało tego typu płyt głównych :/ chyba że wie ktoś jaką pod obecnie polecaną przez @zbiku90 mogę wpiąć pod port PCIE kartę dzwiękową :|

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Wnk12 napisał:

potrzebuje portu PCI bo bez niego nie mam jak to ogarnąć z dzwiękiem a nie zamierzam pod jakiegoś Realteka wpinać amplituner

No to niestety, albo rybki albo akwarium. Nie kojarzę żadnej płyty z370/390 ze slotem PCI.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, zbiku90 napisał:

No to niestety, albo rybki albo akwarium. Nie kojarzę żadnej płyty z370/390 ze slotem PCI.

W takim razie zostaje akwarium :) mimo to dzięki za pomoc, chyba że ktoś się podepnie pod temat i pomoże w doborze dzwiękówki pod port PCI-E wtedy się skuszę na coś nowego...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...