Skocz do zawartości

Nowe chłodzenie Radeon Msi 570 8gb


Recommended Posts

Dzień dobry potrzebuję pomocy z chłodzeniem karty graficznej.

Mój komputer:

Obudowa Modecom oberon pro + 5xbe quiet! SilentWings 3 120mm

Procesor Ryzen 3900x + Fera2

Grafika MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB

ASRock B450 Gaming 4k

Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold

Corsair 32GB 3000MHz CL16 Vengeance LPX

 

Niestety po 3 latach jeden z wentylatorów na grafice zaczyna terkotać i ocierać. Przez co hałas i temperatury są uciążliwe. A po narodzinach syna cisza jest na wagę złota :) .

Komputer chodzi głównie na renderowaniu w blenderze, ue4/ue5 i trochę gier. Co byście polecili żeby zastąpić psujące się chłodzenie tak żeby poprawić wyciszenie i wydajność.

Budżet to około 1000zł.

 

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites

U nich zawsze taniej :) Tylko że nieco dłużej trzeba czekać, ale jak nie ma ciśnienia to warto poczekać. Te chyba też będą pasowały, a cena jeszcze niższa jak na alledrogo : https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-karty-graficznej-2x-wentylator-95mm-9608503835?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_pla_komputery_ml_bdg2_a1_ref&ev_adgr=Komputery_ml_bdg2_a1_ref&gclid=CjwKCAjw2ZaGBhBoEiwA8pfP_hPTNwXCLd-nwbbTj7YGJE2WEHoi3NS4F-UK5Eq7Y5afUnxNjx65GhoC0sQQAvD_BwE

Trzeba tylko zmierzyć czy pasują. Sprawdzałem na Amazonie, ale tam cena też wysoka.

 

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Wentylatory patrzyłem ale pomyślałem że dopóki ceny grafik są na chorym poziomie to doinwestuje w lepsze chłodzenie na grafikę zamiast wymiana wentylatora. Pastę zmieniałem co rok jak i termopary, do tego krzywa wentylatorów i UV. Ale dalej głośny jest. Zależy mi na wyciszeniu może aio albo nie autorski system chłodzenia? Komputer renderuje niekiedy całą noc a dziecku troszkę to przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Mam coś takiego jak Prolimatech MK-26, do 470-ki pasuje według listy, z tym że to chlodzenie zajmuje trzy sloty, no i trzeba się zaopatrzyć w dwa wentylatory 120 lub 140 mam. Wchodzi raczej do nieco większych obudów. Jest używany ale stan bardzo dobry. Jakby co to na priv.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...