Skocz do zawartości

Wymiana procesora z i5 2500 na??


Recommended Posts

@Rebel

będzie odczuwalna

choć bez fajerwerków

mi się udało tu na forum trafić i7 2600 za 150 zeta

różnica w porównaniu do i5 2500 spora a wydatek w porównaniu do nowszych platform w zasadzie pomijalny

ino tylko grafy brak niweluje ją do zera :D

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to brak tu podstawowych informacji !!!!

1. Do czego ten pc jest używany, gdzie brakuje wydajności? Programy - jakie, gry - jakie?

2. Ram w 1 kosci czy w 2? (jest dual channel?)

3. Ten kingston v300 w jakim stopniu zapełniony - jak dobrze pamiętam to te dyski ostro zwalniały po zapełnieniu do 80% i więcej

8 wątków versus 4 i ram w dual channel zrobią różnicę zarówno w grach jak i w codziennym zastosowaniu. O ile max fps niewiele się zmieni bo ogranicza go gtx 960 o tyle dropy i fps low się zmienią na plus, a to w grach sporo robi. Jak ssd przepełniony to dać większy.

Link to post
Share on other sites

@mufasa

 

Wymieniłem u syna kolegi z pracy i5-4590 na i7-4770k jakoś na początku roku (razem z Gpu, wjechał rx 5500 4GB). Płyta Z87, OC wlecialo od razu na 4.4 GHz. Młodego przy tym nie było, dopiero wieczorem siadł grać. Następnego dnia dostaję pytanie, czy nie zapomniałem czegoś tam przestawić w komputerze, bo młody nie widzi różnicy, najmniejszej :P

 

Musiał puścić Cinebench żeby cokolwiek namacalnego było. Fortnite, Valorant, CoD Warzone - nic. 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

@Rebel Mialem doczynienia z obydwoma prockami ktore wymieniles i zapewniam ze roznica jest conajmniej zauwazalna a zwlaszcza w Fortnite y Warzone gdzie i5 leci na 100% na wszystkich 4 rdzeniach przez wiekszosc czasu.

 

Przejscie z i5-2500 na E3-1240 V2 da II zycie temu pecetowi. A najlepiej by bylo dorwac i7-3770 (nie dawno kupowalem lokalnie za 50 €) na ta plyte Z77 i zrobic OC +4 do turbo.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cóż, muszę uwierzyć na słowo, bo młody w 1080p (monitor 60Hz)- tak jak pisałem - różnic nie widział. 

 

W 2017 r. dostałem po taniości i5-4440 więc pełen radości zrobiłem podmiankę za wysłużonego i3-4170. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w Csgo fps_min w prawdzie podskoczył ale fps_avg spadł :D

 

Nowa oczywiście o moim prywatnym pc. 

Edytowane przez Rebelmind
Literówka
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Rebelmind napisał:

Cóż, muszę uwierzyć na słowo, bo młody w 1080p (monitor 60Hz)- tak jak pisałem - różnic nie widział.

Może v-sync miał włączony :D

 

Różnice między 4c/4t a 4c/8t już widać gołym okiem przy wyskakiwaniu z autobusu w Fortnite, nagle robi się płynnie.

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przynajmniej płynność na plus

 

wiadomo,wiekowy sprzęt,różnica zauważalna była jak ramy jeszcze zmieniłem z 1333Mhx na 1833Mhz

niestety z68-gd80 za wuja nie chciało puścić wyżej pamiatek

ponoć na ivy się da bez problemów

ale jak puszki i butelki sprzedam do coś nowszego wpadnie

po za grafą :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam akurat pod reka system Dell XPS 8300 z i7-2600 + GTX 1050Ti + 16GB (4x4) 1333MHz wiec mozesz porownac ze swoim i5-2500 na przykladzie Fortnite albo GTA5. Twoja grafika to ten sam poziom co u mnie jedynie Twoj RAM jest szybszy jesli go masz w dual channel. Jestes w tej dobre sytuacji, ze masz dobra plyte z chipem Z77 na ktorej mozesz zrobic OC zarowno procesorow K i non-K (poza Xeonami). Na Twoim miejscu wymienil bym procesor na Xeon E3-1240V2 lub i7-3770 ale wtedy waskim gardlem systemu stanie sie... karta graficzna tak jak u mnie.

 

Daj znac jak bys chcial jeszcze cos porownac.

 

Fortnite 1080p DX11. Ustawienia competitive tj. widok epicki, reszta niskie.

FortniteClient-Win64-Shipping_2021_06_23_13_05_41_243.thumb.jpg.81ca880c4d2db446704011a5055559bc.jpg

 

GTA5 1080p DX11. Ustawienia High/Very High

GTA5_2021_06_23_13_17_43_678.thumb.jpg.3fa9a25d298bd8e069cfe0d3d4cdad04.jpg

Edytowane przez jarkko
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 15.06.2021 o 10:48, Rebelmind napisał:

@mufasa

 

Wymieniłem u syna kolegi z pracy i5-4590 na i7-4770k jakoś na początku roku (razem z Gpu, wjechał rx 5500 4GB). Płyta Z87, OC wlecialo od razu na 4.4 GHz. Młodego przy tym nie było, dopiero wieczorem siadł grać. Następnego dnia dostaję pytanie, czy nie zapomniałem czegoś tam przestawić w komputerze, bo młody nie widzi różnicy, najmniejszej :P

 

Musiał puścić Cinebench żeby cokolwiek namacalnego było. Fortnite, Valorant, CoD Warzone - nic. 

 

Coś tu musiało się wydarzyć bardzo nie tak, analizowałem warzone i na i5 2500k były spadki do 50-60fps, na i7 2600k utrzymywało się powyżej 100 fps, przy tej samej karcie graficznej (testy kilka msc temu)

 

Może "młody" ustawia max detale i ogranicza karta graficzna? wtedy żaden procesor tego nie zmieni. 

 

Przy karcie autora, różnice będą w grach sieciowych bazujących na procesorze, ale w graficznych może być to samo co na i5 bo karta będzie ograniczała fps.

Edytowane przez Kuba
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na bank będzie lepiej

ale bądźmy szczerzy,to w zasadzie są zabytki

ot różnica  że sandy ma lut pod czapką a ivy gluta

choć xeony są wszystkie na lucie

ale przynajmniej jeszcze grafa tak +- jest ok

kolega wyżej dał dobrego linka

cena ok

choś może i na forum coś by też się znalazło

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...