Skocz do zawartości

Inwestycja w obecne słuchawki/mikrofon czy zakup nowych?


Recommended Posts

Cześć, 

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad ulepszeniem mojego zestawu audio (słuchawki + mikrofon). Obecnie posiadam Brainwavz HM5 oraz Zalman zm-mic1.

Na co dzień sprzęt używany do muzyki(głównie elektroniczna), gier(fps), rozmowy discord oraz spotkania służbowe. Chcę poprawić jakoś dźwięku odbierane oraz samego swojego głosu podczas rozmów.

W tym celu pomyślałem nad zakupem karty dźwiękowej oraz ewentualnym mikrofonem, przykładowo firmy Blue. 

Z mikrofonem mam drobny dylemat, nie chcę, żeby zabierał mi miejsca na biurko więc rozglądałem się za podobnym, który obecnie używam, ale nie znalazłem nic sensownego.

Natrafiłem jednak na słuchawki od Logitecha "Pro X Gaming" z Blue Vo!ce i tutaj pojawiły się moje wątpliwości czy jest sens inwestować w kartę oraz mikrofon kiedy mogę zakupić słuchawki, które mają to wszystko w sobie.

Proszę o opinie co sądzicie na ten temat, dodam tylko, że na zakup dodatkowych komponentów planuje przeznaczyć ok. 800zł.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, FeX napisał:

Problem w tym, że HM5 mają jakość dźwięku, do której większość słuchawek gejmingowych się nie zbliża.

Jaką masz kartę dźwiękową?

Obecnie jedynie zintegrowana, płyta główna AsRock Z370 extreme4, uznajmy, że zdaję sobie sprawę jak sprawują się te słuchawki w stosunku do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Link to post
Share on other sites

Bardziej sugerowałem się tym, że w wymienionym modelu wyżej czyli Logitech X Pro Gaming jest dołączana karta dźwiękowa. Jestem jednak zielony w sprzętach audio więc stąd też ten post.

Rozumiem, że dokładając kartę dźwiękową wyciągnę max możliwości z obecnym hm5, ale pozostaje jeszcze moje pytanie odnośnie mikrofonu. Tutaj też pojawia się moja kolejna skłonność do logitecha z racji mikrofonu od blue i całego oprogramowania. Czy jednak warto zainwestować w mikrofon wolno stojący?

Link to post
Share on other sites

Z krawatowych możesz sprawdzić Boya i Rode. Boya używamy z mikroportami i jakość jest o klase wyzsza niż cokolwiek w słuchawkach a to podstawowy poziom. Modeli nie przypomnę sobie, poszukaj na YT. Z ciekawości wytestuje je też z kompem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już rozglądasz się za słuchawkami z mikrofonem to przyjrzyj się Logitech G432. Poniżej masz recenzję napisaną przez kompetentną osobę (w przeciwieństwie do ochów i ahów u "recenzentów" na Youtubie)

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-dla-graczy-logitech-g432/

 

lub Cooler Master MH751 oparte o Takstar Pro82(podobnie jak wcześniej Hyper X Cloud pierwszej generacji były oparte na Takstar Pro80)

 

Jeśli zaś chodzi o kartę dźwiękową rzuć okiem na listę polecanych modeli:

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Link to post
Share on other sites

Masz budżet 800zl. Na naszym krajowym portalu aukcyjnym są Beyerdynamic MMX 300 w dobrych cenach, używki ale z gwarancją i jak coś opcją zwrotu. Rozwiązują się problemy, dobry mikrofon naprawdę dobra jakość dźwięku. I nie ma co się bać używek czy powystawowych, beyer słynie z pancernych konstrukcji. Jedyne na co będziesz musiał zwrócić uwagę, jak już będzie w posiadaniu, to kabel z potencjometrem. Czasem trafiają się sztuki które po prostu nie brzmią równo.

 

A resztę funuszu możesz przeznaczyć na DAC/AMP. One nie są super wymagające ale jednak lubią trochę soku z dziurki wejścia słuchawkowego. 

Edytowane przez FreeQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...