Skocz do zawartości

Crash każdej gry


Recommended Posts

Witam, około 15 kwietnia zrobiłem sobie format komputera i od tamtego czasu prawie każda gra w którą próbuje zagrać crashuje się po paru minutach lub nawet nie chce się uruchomić.

Jedynie cs:go i dead by daylight długo działają ale i tak nieraz mi się crashowały po paru godzinach :/ .W przypadku cs:go pojawiają się białe kwadraty po czym wyłącza grę a w innych grach nie wyskakuje nawet okno z błędem. Sterowniki do karty mam aktualne.

pc:

 - Ryzen 5 1600x 

 - gtx 1660 ti oc

 - 16 Gb ram 2x8gb

 - dysk ssd podzielony na 2 części (na jednej znajduje się system a na drugiej gry itp)

 - mobo: gigabyte a320m-h

 - windows 10 x64

Problem pojawia się cały czas od kiedy zrobiłem format, co trochę już mnie zaczyna irytować bo nie mogę w nic pograć. Dodam również że google chrome też się potrafi crashowac (nie wiem jak z innymi programami)

 

Ktoś wie co z tym mogę zrobić?

Link to post
Share on other sites

.net framework i vc redist zainstalowane? Jakie temperatury grafiki w spoczynku i podczas grania? Jaki dokładnie masz ram?

Możesz zrobić userbenchmark i podać link do wyniku. Uruchom też hwinfo -> sensors only, zminimalizuj, pograj do crasha, porób screeny i wrzuć na jakiś hosting.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, RecDule napisał:

od tamtego czasu prawie każda gra w którą próbuje zagrać crashuje się po paru minutach lub nawet nie chce się uruchomić

 

Rzuć okiem na raport błędów WHEA w systemie. Może to podpowie gdzie szukać przyczyny niestabilności. 

 

Gdybym miał dalej zgadywać rzuciłbym okiem na dysk, bo gdyby problemy dotyczyły tylko gier mogłoby to wskazywać grafikę, ale podczas pracy w przeglądarce Gpu leży odłogiem. 

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę rekomendowaną moc zasilacza to ta grafa nie jest zbyt szczęśliwa z tym 400W Chieftec'iem. A tym bardziej, że musi się jeszcze dzielić prądem z resztą podzespołów.

 

"Rekomendowana moc zasilacza 450 W"

Link to post
Share on other sites

Dysk B, F do wymiany, ma realokowane sektory [parametr 05] i ta liczba będzie niestety wzrastać. Widać też ze screenu, że też operacje realokacji [parametr C4]. Dodatkowo są błędy przy C7 czyli w komunikacji dysk-płyta główna, zmień gniazdo SATA. Zrób kopie danych póki jeszcze możesz.

 

Dysk A, C jest ok.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Raczej nie. Powinieneś móc każdy z nich rozwinąć (kliknąć żeby zobaczyć szczegóły). 

 

Jeśli masz możliwość to odepnij HDD, chrome i gry przenieś na ssd i sprawdź czy problemy nadal występują. 

 

Jak zacznę mieć jakiekolwiek wątpliwości co do mojego Intela 600p to od razu uderzam do Ciebie @BlackCoffe:D

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Biorąc pod uwagę rekomendowaną moc zasilacza to ta grafa nie jest zbyt szczęśliwa z tym 400W Chieftec'iem. A tym bardziej, że musi się jeszcze dzielić prądem z resztą podzespołów.

Dodatkowo ma tylko 336W na +12V podzielone na 2 linie. Tylko jakby to była jego wina to komp by się raczej wyłączał/resetował zamiast wywalać do pulpitu. Mimo wszystko dobrze by było zorganizować coś na podmianę do testów, albo w ogóle prewencyjnie wymienić na coś porządnego zanim zrobi kuku. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...