Skocz do zawartości

opłacalność zakupu płyty b450


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu procesora, płyty głównej i ramu, bo obecny procesor nie wyrabia przy moich zastosowaniach. Chciałem kupić ryzen 3600 lub 3700x z połączeniem msi B450 tomahawk max, ale widzę od wczoraj jest lawina że już procesory zen 3 nie będą wspierane przez płyty B450. No i teraz moje pytanie brzmi: Czy opłaca się obecnie kupować wyżej wymienione procesory z wyżej wymienioną płytą? Bo teoretycznie jak teraz kupię 3600 albo 3700x to za 2-3 lata mógłbym kupić używanego ryzena 9, ale czy to gra warta świeczki? Chociaż wolałbym wymienić procesor z przyszłym tygodniu, to może warto poczekać na te płyty b550 (x570 za drogie)

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Moosewala napisał:

widzę od wczoraj jest lawina że już procesory zen 3 nie będą wspierane przez płyty B450

Przecież zen3 od dawna jest wspierane na b450. Jakby to mieli zablokować, zdalnie podmienić wszystkim biosa? :D

2 godziny temu, ernorator napisał:

nawet podstawowa b550 Gigabyte czy msi będzie lepsza niż najlepsze b450.

Odważna teza. Uważasz że np. MSI B550M-A Pro jest lepsza od B450 Gaming Pro Carbon, Strix E Gaming czy Aorus Pro? Jeśli tak to dlaczego?

Link to post
Share on other sites

 

29 minut temu, zbiku90 napisał:

Odważna teza. Uważasz że np. MSI B550M-A Pro jest lepsza od B450 Gaming Pro Carbon, Strix E Gaming czy Aorus Pro? Jeśli tak to dlaczego?

 

Lepsza sekcja zasilania, lepsze komponenty sekcji zasalania i do tego lepsze chłodzenie, nowsza, poprawiona topologia ram, obsługa nowych cpu, lepiej rozwiązane m.2 nie wyłączają tylu złączy co w b450 albo nie wyłącza ich wcale. Jedyny plus B450 najwyższej półki to zintegrowana dźwiękówka i wifi.

 

I mówimy tu o płytach B450 za 700pln+ vs B550 za 400-500pln (a często teraz w promocjach poniżej 400). Porównanie B450 Tomahawka do B550 A-pro czy gaming x wypada jeszcze korzystniej dla B550. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, B550-A Pro ma praktycznie wszystko, co bardzo przyzwoita płyta AM4 mieć powinna. Ba, ona wypada lepiej niż większość płyt B450/X470. 

 

Przywołany B450- E Strix to paździerz, Gaming Pro jest ok ale kosztuje bardzo "nie ok" (szczególnie na tle wspomnianych cen A Pro). 

 

Dobra alternatywa to B550m Mortar (o ile format to nie problem). 

Chociaż pod 65-Watowy Cpu to Gigabyte B550 DS3H ogarnie. 

Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, Rebelmind napisał:

B550-A Pro ma praktycznie wszystko, co bardzo przyzwoita płyta AM4 mieć powinna

 

8 godzin temu, ernorator napisał:

podstawowa b550 Gigabyte czy msi będzie lepsza niż najlepsze b450

No właśnie, ja pisałem o B550M-A Pro, która ma gołą sekcję 4+2 i kosztuje obecnie zawrotne 169 pln w x-komie. Wiem że porównywanie jej do topowych, dużo droższych b450 jest bez sensu, jednak osobiście wolałbym mimo wszystko solidną b450 niż biedną b550. Wszystko zależy od budżetu.

55 minut temu, Rebelmind napisał:

Przywołany B450- E Strix to paździerz

No tu mnie trochę poniosło. Asusowi w ogóle jakoś zbytnio nie po drodze z AMD. Crosshairy są spoko ale ta cena...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wersja mATX tego podstawego MSI to inny temat, ja pisałem o pełnej ATX - i względem tej małej B550 też dużo bardziej bym wolał B450 Mortar Max przykładowo. 

 

Asus potrafi zrobić przyzwoite płyty z segmentu średniego (przykład: TUF B550/m) ale zazwyczaj mu się to nie udaje - a każe sobie płacić jakby nie wiadomo jakie cudo im wyszło. 

 

 

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, zbiku90 napisał:

 

No właśnie, ja pisałem o B550M-A Pro, która ma gołą sekcję 4+2 i kosztuje obecnie zawrotne 169 pln w x-komie. Wiem że porównywanie jej do topowych, dużo droższych b450 jest bez sensu, jednak osobiście wolałbym mimo wszystko solidną b450 niż biedną b550. Wszystko zależy od budżetu.

...Micro ATX to nie są podstawowe płyty tylko płyty Micro-ATX, ATX porównujesz z ATX, mATX z mATX itd.....to jak bym napisał, że procesory AMD są lepsze w zastosowaniach profesjonalnych od intela a Ty byś wyskoczył, że i9 7980xe wygrywa z Ryzenem 3 1200 w rednerigu.

 

MSI B550 A-Pro 439 pln - https://www.x-kom.pl/p/572283-plyta-glowna-socket-am4-msi-b550-a-pro.html

 

Gigabyte B550 Gaming X 399pln - https://www.x-kom.pl/p/572283-plyta-glowna-socket-am4-msi-b550-a-pro.html

 

MSI B450 Tomahawk Max - 399 pln - https://www.x-kom.pl/p/508074-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk-max.html

 

MSI B450 Tomahawk - nie znalazłem

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Asus potrafi zrobić przyzwoite płyty z segmentu średniego (przykład: TUF B550/m) ale zazwyczaj mu się to nie udaje

No mam teraz B450 TUF Gaming Pro i szału nie ma. W pełnej cenie bym w życiu nie wziął, ale akurat trafiła się dobra promka a dawno mobo z asusa nie miałem.

 

1 godzinę temu, ernorator napisał:

Przegapiłem jakoś obniżkę cen B550, w tych cenach to faktycznie nie ma się co zastanawiać.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.06.2021 o 03:43, Moosewala napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu procesora, płyty głównej i ramu, bo obecny procesor nie wyrabia przy moich zastosowaniach. Chciałem kupić ryzen 3600 lub 3700x z połączeniem msi B450 tomahawk max, ale widzę od wczoraj jest lawina że już procesory zen 3 nie będą wspierane przez płyty B450. No i teraz moje pytanie brzmi: Czy opłaca się obecnie kupować wyżej wymienione procesory z wyżej wymienioną płytą? Bo teoretycznie jak teraz kupię 3600 albo 3700x to za 2-3 lata mógłbym kupić używanego ryzena 9 https://100001.onl/ https://1921681254.mx/ , ale czy to gra warta świeczki? Chociaż wolałbym wymienić procesor z przyszłym tygodniu, to może warto poczekać na te płyty b550 (x570 za drogie)

I got this,..

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...