Skocz do zawartości

Monitor 27-32'' IPS, WQHD/4K, 120~ Hz [GRY]


Recommended Posts

Dzień dobry,

poszukuję monitora do gier - z góry mówię że raczej nie gram w FPSy, więc odświeżanie nie jest AŻ tak istotne, aczkolwiek cenię sobie płynność obrazu.
Budżet to od 1500 zł do ok. 3000 zł.
Musi to być IPS gdyż wcześniej miałem Acer Nitro VG270UPbmiipx [27'', IPS, 144hz, WQHD] i zakochałem się w żywej barwie IPSów. Niestety uległ on uszkodzeniu [KLIK]
Jak to typowy użytkownik sprzętu komputerowego - nie wyobrażam sobie teraz mieć gorszego sprzętu niż mój wcześniejszy.
Jeżeli WQHD to najlepiej 120hz, jeżeli 4k to pewnie 60-80hz styknie, bo inaczej bym się nie wypłacił :D
Rozważam UltraWide - myślę że zdołałbym się przyzwyczaić. Jeżeli nie to trudno, odeślę do sklepu.
Szukam promocji ale niestety niczego nie mogę znaleźć, jakieś propozycje koledzy? 

Link to post
Share on other sites

Skoro nie grasz w FPSy, ja bym odpuścił TNke.

Ja, klasycznie będę w tej cenie polecał matrycę nanoIPS ;) Głównie znajdziesz je w LG i Dellach. Niedawno LG wypuściło nową wersję, która jest całkiem dobrze doposażona, bo masz regulowaną wysokość, co może być mega przydatne, jak nie chcesz kombinować z uchwytami vesa. https://www.x-kom.pl/p/657027-monitor-led-27-lg-27gp850-b-nanoips-hdr.html

O ultra wide, się nie wypowiem - kompletnie nie moja bajka :D ale no tak jak zauważyłeś - większość sklepów ma opcję zwrotu do 14 dni, więc zawsze możesz kupić taki monitor na testy i przetestować go po swojemu. Co człowiek, to inne oko ;) 

Link to post
Share on other sites

nano-ips ma słaby kontrast i czernie (gp850-b wypada ciut słabiej od della s2721dgfa na starszej wersji matrycy), ja bym polecił gigabyte m32q (normalny rozkład subpixeli) albo tanioszkę iiyama G-MASTER GB2770QSU-B1 (1770 zł recka była na purepc). Jak chcesz zaszaleć to asus PG329Q lub Acer Predator XB323UGPbmiiphzx (powyżej 3k). Ciekawy wydaje się jeszcze Samsung S27AG500 ale nie pojawił się jeszcze w sprzedaży. Ultra wide? z tym nie do mnie, jedyny rozsądny to iiyama G-Master GB3461WQSU-B1.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, tokacz napisał:

nano-ips ma słaby kontrast i czernie (gp850-b wypada ciut słabiej od della s2721dgfa na starszej wersji matrycy), ja bym polecił gigabyte m32q (normalny rozkład subpixeli) albo tanioszkę iiyama G-MASTER GB2770QSU-B1 (1770 zł recka była na purepc). Jak chcesz zaszaleć to asus PG329Q lub Acer Predator XB323UGPbmiiphzx (powyżej 3k). Ciekawy wydaje się jeszcze Samsung S27AG500 ale nie pojawił się jeszcze w sprzedaży. Ultra wide? z tym nie do mnie, jedyny rozsądny to iiyama G-Master GB3461WQSU-B1.

Dzięki za te modele!
A jak wypada ten G-MASTER w porownaniu do gigabyte m32q? Bo róznica cenowa ogromna, czy naprawde warto dopłacić do tego drugiego?
Te 2 ostatnie tj. asus i acer - niestety zbyt drogie

Edytowane przez arizaki123
Link to post
Share on other sites

gigabyte m32q płacisz za rozmiar i matrycę (tą samą ma aorus fi32q + jakieś pierdoły), recka :

i

i

https://www.purepc.pl/iiyama-g-master-gb2770qsu-b1-red-eagle-test-monitora-do-gier-na-pokladzie-matryca-ips-165-hz-oraz-rozdzielczosc-wqhd

 

Monitorów idealnych nie ma i każdy ma wady i zalety. Obejrzyj recki i sam wyciągnij wnioski. Sam zastanawiam się nad m32q tylko cena 2470 zł trochę za wysoka. Spóźniłem się bo w euro rtv (i oleole) był na start ciut poniżej 2300 i tyle chciałbym za niego dać. Co do iiyama  model fajny ale na razie brak większej ilości recenzji oraz ustawień kalibracyjnych (do domowego użytku w zupełności wystarczą). Czekam jeszcze na ips od samsunga ale kiedy on wejdzie do sprzedaży to nie mam pojęcia bo na papierze wygląda interesująco ale obawiam się że cena będzie wysoka (>2500).

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, tokacz napisał:

Sam zastanawiam się nad m32q tylko cena 2470 zł trochę za wysoka. Spóźniłem się bo w euro rtv (i oleole) był na start ciut poniżej 2300 i tyle chciałbym za niego dać. 

Jakbyś chciał to tutaj znalazłem go za 2200, już nieco lepiej :D
https://sklep.ntt.pl/monitory-komputerowe/147235-gigabyte-315quot-ips-m32q-gaming.html

Link to post
Share on other sites

dzięki,widziałem ale nie będę kupować w sklepie mi nieznanym bo zakładam, że trzeba będzie pewnie kilka razy zwrócić zanim ustrzeli się przyzwoity egzemplarz i nie mam zamiaru użerać się i czekać wieki na zwrot kasy. (4x podchodziłem do lg lg850-b i dałem sobie spokój bo same gówniane egzemplarze mi się trafiały)

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.06.2021 o 21:13, tokacz napisał:

lepiej kupić z autoryzowanego sklepu https://iiyama-sklep.pl/863-590-g-master-red-eagle-monitor-iiyama-g-master-gb2770qsu-b1-27-red-eagle-05ms-165hz-wqhd-fast-ips-freesync-premiumpro-4948570118328.html.

 

PS. ze zniżką 100 zł też chyba bym się zdecydował na tą iiyame.

A co sądzisz o tym Acerze? 
https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html
Z kodem można sobie go wziąć za 1199 zł, poprzednio miałem Acer Nitro VG270UPbmiipx ktory roznil sie chyba tylko tym ze mial 144hz, warto w tej sytuacji dopłacać za iiyame 500~ zł? Parametry obu monitorów chyba podobne?

^ Zamówiłem, zbyt dobra oferta. Najwyżej zwrócę
Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

oba acery ok, ale z tego co pamiętam vg271 jest nowszą konstrukcją (wybacz, ale za ch..a nie idzie spamiętać ich oznaczeń). Chyba wielkich różnic między nimi nie było więc jeden wuj który wybierzesz (oba mocno budżetowe modele). Ja się takimi nie interesuję bo brak regulacji na wysokość (trzeciego monitora bez regulacji nie zdzierżę, a miejsca na łapę nie mam, za regulację mi służy encyklopedia pwn :D)

 

PS. https://lp.x-kom.pl/a/acer-battle-promocja/ - jutro bitwa: ten z lewej wygląda na acer nitro 2560x1044 (albo 4K), a drugi pewnie będzie predator chyba full hd 240 hz

 

PS. 2 na iiyama jest promka na GB2770QSU-B1:

Do końca promocji pozostało 16d 6h 8m 51s
Pozostała ilość monitorów: duża
1 779,00 zł Rabat -100,00 zł
Cena 1 679,00 zł brutto
Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

No i przyszedł, co najśmieszniejsze bez kabla do podłączenia zasilacza do prądu, tzw. koniczynki :)
Oczywiście złożyłem reklamacje, ale kabel dokupiłem na własną rękę bo Bóg wie ile bym czekał, o ile w ogóle by przyjęli taki donos. Ciekawe jak będzie z ewentualnym zwrotem tego sprzętu, mam odesłać bez kabla? :D
Na dzień dzisiejszy monitor wypada bardzo pozytywnie, strasznie mi się podobają kolorki na tym nano-ipsie, raczej u mnie zostanie.
Jakie "testy" na nim przeprowadzić, żeby przekonać się czy jest to dobra sztuka?

Po dłuższym gamerskim posiedzeniu uważam, że kolory są po prostu fantastyczne, obłędne :) świetny sprzęt, dzięki za polecenie

Link to post
Share on other sites

wygląda na wypalone pixele (subpixele?) może też być uszkodzenie matrycy (akurat nie w tym przypadku). Spróbuj (może być jakiś podobny - pełno tego)

jak się nie poprawi (zniknie) to zwracaj (ja bym zwrócił tym bardziej, że w tym roku zaczyna się wysyp nowych paneli).

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

No cóż, kropeczka nie znika. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, biorąc pod uwagę że kupiłem go za jedyne 1700 zł. Nie chcę odsyłać, bo pewnie nie mają zamiennika i zwrócą jedynie pieniądze.. Chyba że jest jeszcze lepsza okazja na jakiś monitorek? ;)
Btw, jakbym pytał Euro RTV AGD o ten sam model jako zamiennik, to wspomnieć, że mam białą kropkę na matrycy i dlatego chcę odesłać czy lepiej nic nie mówić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...