Skocz do zawartości

UPC, internet, zmiana modemu cisco na router UPC


Recommended Posts

Witam

 

Mam od ~2014 roku neta z UPC, który podróżuje ze mną po mieszkaniach. Na początku jak zakładałem mogłem dostać jakiś szitrouter tompsonica albo modem CISCO EPC 3212 ED3.0. Po krótkim reserczu wybrałem modem i zakupiłem sobie router, asusa (tak wychodzi, że mam ciągle modem asusa, już trzeci). I tak jest od 7 lat tylko zmieniają się szybkości. Kiedyś naszło mnie na neta 500mb/s ale musiałem wziąć od UPC router, nie connect box tylko wcześniejszy bo to jakiś 2018 rok był. Przez tydzień walczyłem ze zrywającym połączeniem, lagami czy brakiem internetu w ogóle, bo za dużo urządzeń się podłączało. Potem usiłowałem to ratować routerem asusa, żeby ichni był tylko modemem ale nic to nie dało. Zrezygnowałem w ustawowych 14 dniach i wróciłem do cisco i asusa. 

 

Obecnie mam max co modem daje rade zrobić czyli 300mb/s, umowa jest już dawno po terminie, każda nowa wiąże się z routerem UPC a płace tyle plnów, za które obecnie mógł bym mieć 1000mb/s. 

 

Trafiłem na taki artykuł i pomyślałem, że mógł bym spróbować

https://spidersweb.pl/2020/07/tp-link-archer-50-recenzja-router-test.html

 

Pytanie tylko czy to artykuł mocno sponsorowany czy rzeczywiście będzie to działać sensownie i czy będzie dobrze działało z ASUS RT-AC1200G+

 

 

Link to post
Share on other sites
Cytat

Kilka miesięcy temu zmieniłem router na nowy, a w zasadzie to postawiłem na szafce RTV kolejny sprzęt sieciowy(X50 ern). Ten kolejny gadżet podłączyłem bezpośrednio do tego dostarczonego mi przez operatora, w którym ustawiłem tryb bridge, co wyłączyło jego własne Wi-Fi, zmieniając go de facto w zwykły modem. Zacząłem korzystać w domu jedynie z sieci kablowej oraz bezprzewodowej generowanej przez ten nowy sprzęt(X50 ern).

 

Chodzi o przestawienie routera UPC w tryb "bridge" i podłączenia mojego asusa jak X50 w artykule. 

Link to post
Share on other sites

Powinieneś rozgraniczyć na sprawy związane z modemem i na te z routerem. To że modem CB był ustawiony w bridge nie oznaczało że przy słabej jakości sieci (bądź takiej która jest rozszczelniona) nie będziesz odczuwał problemów związanych z chipsetem PUMA 6 który od jakiegoś czasu w modemach UPC nie dostaje poprawek.
GCB (co prawda też na pumie ale nowszej generacji) pracuje całkiem stabilnie. To chyba najbardziej sensowny modem jaki teraz można dostać w ofercie konsumenckiej w UPC. Jest jeden lepszy modem (Chita) ale ten jest tylko dla klientów biznesowych.

Link to post
Share on other sites

Modem pracuje bez żadnych problemów i gdyby nie opłata jaka mam a właściwie to, że za tą samą kwotę miał bym 3 razy szybszego neta to bym nawet się nie zastanawiał nad zmianą. Obawiam się, że z routerem UPC będą takie cyrki jak kiedyś i chciał bym go wyeliminować albo ograniczyć jego wpływ na internet. Asus wszystko elegancko ogarnia, net jest stabilny, prędkości dobre, wifi w całym domu. Gdybym mógł mieć 750mb/s-1000mb/s tak stabilne jak teraz 300mb/s to bym był szczęśliwy.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...