Skocz do zawartości

Monitory nagle gasną lub są paski/kreski..


Recommended Posts

Witajcie!
Mam dziwny problem. Podłączone mam 2 monitory, jeden bezpośredni na HDMI, drugi też HDMI ale do przejściówki DVI-> HDMI bo grafika nie ma 2 slotów HDMI.
Przez bardzo długi czas było ok, jednak ostatnio coś złego się dzieje.
Ekran czasem gaśnie, czasem po kilka razy potem pojawiają się jakieś kreski, dziwne jebanie się grafikii na 2 monitorach.
Czasem dochodzi do tego, że system się zwiesza nawet bardzo często ostatnio. Jedyny ratunek to odłączenie 2 monitora (tego na DVI, nie testowałem na odwrót)...

Jak już gasną to często 2 na raz. Dodatkowo np. wtedy wszystko się ścina.
Np. leci spotify, jest jedno lub 2 mrugnięcia, naglę czarny ekran i się wszystko ścina.
Potem czasem obraz wróci na 2 monitory, czasem wgl nie wróci i reset trzeba, a czasem wróci z jakimiś dziwnymi kratkami/paskami na obrazie.


Czego to może być wina? Uwalona grafika/port/monitor/przełącznik DVI -> HDMI?
Totalnie nie wiem gdzie tu lezy problem..

Link to post
Share on other sites

@BlackCoffe

Mój zestaw:

Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W 135mm 80
Pamięć DDR4 Viper 4 Blackout 32GB/3200 (2x16GB)
Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360
Pasta termo Thermal Grizzly Kryonaut 5.5g / 1.5ml
Obudowa Fractal Design Define 7 TG
Gigabyte Z490 AORUS PRO AX ATX LGA 1200
PROCESOR INTEL CORE i9-10900 S1200 2.8GHz BOX
Radeon R9 290

6ebe334aeb15b3397eb26f320c40a625.png

Edytowane przez nuqqa
Link to post
Share on other sites

Tu widzę dwóch podejrzanych: albo zasilacz, który nie trzyma napięć  i przez to min karta graficzna nie może działać stabilnie albo sama grafa jest uszkodzona i jeszcze ta przejściówka.

Masz możliwość pożyczenie od kogoś jego zasilacza do testów bądź sprawdzenia swojej karty graficznej w innym kompie? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...