Skocz do zawartości

24 calowy Monitor dla studenta


Recommended Posts

Cześć. Tak jak wyżej poszukuję monitora 24-calowego dla studenta, mojej siostry. Potrzebuje go, ponieważ pisze pracę licencjacką i przyda jej się również na magisterkę. Chciałem jej kupić w media markt taki samsung-ls24f354fhrxen-23-5-fhd-pls-4ms lecz po dłuższym zastanowieniu wolałem napisać post tutaj ponieważ nie chcę kupić jej jakiegoś najtańszego badziewia. Monitor wgl nie będzie używany do gier także 120Hz i wyżej nie są kompletnie potrzebne. Monitor będzie głównie służył do pracy w Wordzie, przeglądania internetu, do tłumaczenia filmów no i wiadomo czasem coś na YT i jakiś film. Najważniejsze żeby monitor był przyjazny dla oczu. Monitor będzie podpięty do laptopa poprzez kabel hdmi. Jeżeli warto dołożyć do jakiegoś monitora to proszę o propozycje. Fajnie jakby monitor kosztował do tych 600zł ale jeżeli warto to cena max jaką mogę dać to 800 zł.

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.06.2021 o 17:03, Corr napisał:

Najważniejsze żeby monitor był przyjazny dla oczu.

 

Wszystkie monitory są mniej więcej tak samo przyjazne jak i nieprzyjazne dla oczu. Cudów w tym przedziale cenowym nie ma. Pewnie chodzi Ci o te marketingowe bajery jak flicker free czy filtr światła niebieskiego - chwytliwe nazwy, ale wiedz, że obecnie mało już który monitor "miga" oraz w każdym można zmienić temperaturę barwową (bo te "filtry" to nic innego niż regulacja tegoż parametru). Znacznie więcej dla komfortu wzroku zależy od tego w jakich warunkach i czy odpowiednio ten wyświetlacz użytkujemy.

 

Co do samego monitora - warto zwrócić się ku proporcjom 16:10, co daje większą przestrzeń roboczą w pionie w porównaniu do klasycznego 16:9 1080p, a przy podanych zastosowaniach nie będzie to bez znaczenia.

 

space_saving_workarea_02.gif

 

Z propozycji ode mnie:

https://www.morele.net/monitor-philips-b-line-230b8qjeb-00-6739142/

 

Jeśli na ekranie ma się zmieścić jeszcze więcej informacji, to trzeba by zrobić krok w kierunku zmiany rozdzielczości na 1440p (jest trochę takich 24-calowców do wyboru), lecz to już jest ponad budżet.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...