Skocz do zawartości

Freezy gier


Recommended Posts

Witam mam problem odnośnie dropów/freezów w grach. Moja konfiguracja

procesor: ryzen 3600 kiedyś i5-9400f

płyta b550 Aorus elite v2 kiedyś h310m pro-m2 plus

chłodzenie: Mugen 5

karta graficzna: gtx 1650

2 dyski nvme od kingstone 512gb i 1tb od chieftec hdd

zasilacz: tutaj jest problem bo sam model zasilacza nigdzie nie był podany wiem jedynie że jest to chieftec 550W

jak chodzi o temperatury to są stabilne.

Jak chodzi o gatunki gier w których owe freezy występują to gry offline, online, gry bardziej spokojne typu oxygen of included, terraria aż po gry typu gta 5, statisfactory itd

Męczę się z tym od ponad pół roku więc mam nadzieje że pomożecie :<

 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, BlackCoffe napisał:

Dyski twarde były przenoszone z jednego zestawu do drugiego?

Nie napisałeś jakie masz pamięci.

Nie były przenoszone ponieważ nie mam 2 komputera ale to by było dziwne aby 2 dyski padły w tym samym momencie, a na obu jest tak samo. Jak chodzi o ram to 2x 8gb od goodrama nie pamiętam modelu więc będę musiał poszukać

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Staram się znaleźć wspólne  dla obu zestawów podzespoły dlatego się spytałam czy dyski były we wcześniejszym zestawie z intelem. 

a rozumiem. Tak były nawet mam linka do tego zestawu mogę wysłać

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

Ok, to pokaż mi screen z CrystalDiskInfo dla każdego dysku, ale zanim je dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec] 

już robię 

Link to post
Share on other sites

Widzę, że oba dyski porządnie pracowały, w przypadku dysków SSD liczba danych odczytanych/zapisanych ma wpływ na kondycje i spadek wydajności po przekroczonej określonej liczby danych.

 

Dysk D ma dużo błędów odczytu, ma bardzo dużą liczbę błędów pozycjonowania [parametr 07],  "błędów w locie" [parametr C3] co może świadczyć o jego dużym zużyciu mechanicznym.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, BlackCoffe napisał:

Widzę, że oba dyski porządnie pracowały, w przypadku dysków SSD liczba danych odczytanych/zapisanych ma wpływ na kondycje i spadek wydajności po przekroczonej określonej liczby danych.

 

Dysk D ma dużo błędów odczytu, ma bardzo dużą liczbę błędów pozycjonowania [parametr 07],  "błędów w locie" [parametr C3] co może świadczyć o jego dużym zużyciu mechanicznym.

rozumiem tylko niestety na obu dyskach dzieje się taka sytuacja, a niestety nie mam zapasowego aby sprawdzić czy to na 100% ich wina

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, BlackCoffe napisał:

A na którym dysku masz gry? I jeszcze pytanie, czy RAM masz nadal ten sam?

Głównie na tym HDD jutro się upewnię i przeniosę kilka gier na SSD i przetestuje, oraz tak ramu nie wymieniałem 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

No to drugim podejrzanym może być RAM, Ryzeny są bardzo wybredne pod tym względem a ten twój jest dodatkowo za wolny dla niego i marnuje się jego potencjał. 

Tego jestem świadom i szczędząc a na razie leci na lekkim overclocku na 2666 bo taimingów zmienić dobrze nie potrafię 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, BlackCoffe napisał:

Te RAMy mogą nie być kompatybilne, zobacz sobie tu http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B550-AORUS-Elite-V2-rev-10#support-doc

 

Ale z tego co widzę to twoje problemy mogą wynikać z zużytych dysków no i ten RAM.

Ram testowałem tym narzędziem windowsowym nie pamiętam jak się on nazywa ale istnieje 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Chodzi Ci o memtest? To nie chodzi o to, że on jest niesprawny tylko, że płyta źle z nim współpracuje i dla tego Ryzena jest za wolny.

Okej czyli dzisiaj przeniosę rzeczy na SSD i się zobaczy jak to będzie, a ram to muszę poczekać 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Dysk D ma dużo błędów odczytu, ma bardzo dużą liczbę błędów pozycjonowania [parametr 07],  "błędów w locie" [parametr C3] co może świadczyć o jego dużym zużyciu mechanicznym.

Przeciez dyski marki Seagate zawsze maja te parametry zawyzone i mozna je spokojnie zignorowac :)

Do autora tematu: Sprawdzales w podgladzie zdarzen w Windowsie jakie bledy sie pojawiaja w momencie wystapienia tych freezow ?

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, sebki1 napisał:

Przeciez dyski marki Seagate zawsze maja te parametry zawyzone i mozna je spokojnie zignorowac :)

Do autora tematu: Sprawdzales w podgladzie zdarzen w Windowsie jakie bledy sie pojawiaja w momencie wystapienia tych freezow ?

No właśnie nie ma 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...