Skocz do zawartości

Bezprzewodowe słuchawki (nie TWS!) do 200-300zł


Recommended Posts

Witam.

Aktualnie szukam słuchawek bezprzewodowych tak do 200-300 złotych, tylko że szukam słuchawek tzw. "sportowych", czyli z kablem łączącym obydwie słuchawki. A dlaczego nie TWS? W tej samej półce cenowej bym wtedy dostał słuchawki z gorszymi parametrami od tych "sportowych". Co do samych słuchawek, to jest w miarę dużo słuchawek, a nie wiadomo, które są dobre (mało jest opinii na temat tychże słuchawek, przeważnie są one w moim odczuciu miałkie). Czego szukam w tych słuchawkach (oprócz korzystnej ceny oczywiście :D )?

  • Konstrukcja słuchawek ma być dokanałowa
  • Bateria, żeby wytrzymywała w miarę dużo czasu (tak od 6 godzin wzwyż)
  • Mikrofon ma być w miarę przyzwoitym poziomie - nie musi być jakość studyjna, ale jak oglądałem recenzję słuchawek TWS w podobnej lub nieco wyższej półce cenowej, to mikrofony są tam tragiczne (jakby był mikrofon z przewodowych słuchawek za 30-40 złotych)
  • jakością dźwięku nie mam dokładnych wytycznych odnośnie dźwięków. Zawsze lubiłem, gdy w słuchawkach był lekko wyczuwalny basik, a pozostałe dźwięki nie odstawały aż tak (słucham różnej muzyki - od muzyki elektronicznej po rap czy rock)
  • I taka "pierdółka" - żeby słuchawki aż tak nie wypadały z uszów. Gdzieś widziałem przy jakiś słuchawkach bezprzewodowych, że lubią wypadać z uszów :D
  • No i wiadomo, żeby nie było jakiś problemów z połączeniem z telefonem, częstym zrywaniem połączenia, itp.

Jeżeli mało wyjaśniłem czy za mało podałem szczegółów to oczywiście postaram się wyklarować pewne szczególiki ;)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, tenpanzlewej napisał:

A dlaczego nie TWS? W tej samej półce cenowej bym wtedy dostał słuchawki z gorszymi parametrami od tych "sportowych".

 

Błąd merytoryczny już na samym początku. Obecnie jest taki wyrzut różnych modeli TWSów na rynku o jakości godnej polecenia, że nie widzę sensu w męczeniu się z jakimkolwiek kablem.

 

Polecam mój temat i zapoznanie się z nim.

 W razie czego potem wróć i pytaj :D

Link to post
Share on other sites

Widzę, że kolega @FeX wie lepiej (co można sądzić po tym "poście"), także odpowiem i zamknę temat odnośnie tego, co jegomość napisał:

  • Tak się akurat zdarzyło, że przed napisaniem tematu, obejrzałem ten post o słuchawkach TWS, który jest przypięty w dziale. Niestety, ale słuchawki z AliExpress mnie nie rajcują, a zakupów na tym serwisie nie robiłem i póki co nie planuję (moja decyzja!)
  • Tym postem (ani tym sugerowanym) w żadnym, ale to w żadnym stopniu nie zachęciłeś mnie do zakupu tychże słuchawek - czy to tych od "chińczyka" czy to ze sklepu
  • Nie dajesz konkretnych argumentów za tym, żebym wybrał słuchawki TWS, tylko nachalnie podbijasz swój post o tych słuchawkach - prosiłem o radę, nie o reklamę
  • I takie luźne spostrzeżenie - tak to wygląda, jakbym chciał kupić auto na benzynę, a ty mi wciskasz auto z dieslem. Gdzie tu sens, gdzie tu logika?

Również napiszę taką prośbę dla Ciebie - w razie czego na spokojnie przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem mój post. Jeżeli masz coś ciekawego dla mnie, to możesz się tym pochwalić. Jeżeli nie masz, to nie musisz tu odpowiadać. Pozdrawiam:D

Link to post
Share on other sites

Twoja wola :) Akurat nie chciałem zabrzmieć jakbym "znał lepiej", ale jako ten, który "sprawdził już co nieco".

Wiele z tych słuchawek można zakupić na amazonie z lepsza gwarancją niż jakiegokolwiek polskiego sklepu :)

 

Uprawiam sport i posiadałem słuchawki "bezprzewodowe", jednak ich czas powoli mija. Można na rynku zauważyć bardzo szybko rosnący udział słuchawek TWS z tego względu, że miniaturyzacja układów elektronicznych postępuje. Tak jak kiedyś  nie dało sie zwyczajnie zmieścić optymalnych komponentów do samej słuchawki, tak dzisiaj nie jest to problemem. Z tego względu kiedyś ktoś wpadł na pomysł i połączono słuchawki kablem, a moduł BT był poza słuchawką.

 

Dlaczego tak oponuję za TWS? Nie będę ukrywał trochę słuchawek miałem w życiu a ostatnio sporo TWS. Po prostu nie znajduję obecnie argumentu dla którego warto zakupić słuchawki "bezprzewodowe", bo te wymienione przez Ciebie nie mają racji bytu.

 

Argument za TWS:

1. Dokanałowe - żaden problem, większość ma taką budowę

2. Baterie w niektórych trzymają po 9-10h, ba znajdziesz i takie po 13h.

3. Mikrofon zazwyczaj jest dodatkiem w każdych słuchawkach tego typu, ale jeżeli wyjdziemy nieco ponad budżetowe rozwiązania to spokojnie trafimy na coś przez co da się normalnie rozmawiać. Mikrofony też są coraz lepsze.

4. Jakość dźwięku - obecnie słuchawki TWS w cenie 70-80zł np. Edifier X3 oferują już naprawdę przyzwoitą jakość i słucha się tego przyjemnie. Oczywiście trzeba wiedzieć, które modele zagrają dobrze, bo też jest sporo szrotu.

5. Komfort/wypadanie z uszu - ten problem występuje niezależnie od tego, czy masz TWS czy "bezprzewodowe". Poza tym, jak coś Ci dynda za głową to sądzisz, że to pomaga w komforcie i wypadaniu, czy przeszkadza? Do tego obecnie spokojnie znajdziesz słuchawki z dodatkowymi nakładkami silikonowymi, które niwelują ten problem, jest masa sportowych TWS z różnymi nazwijmy to systemami trzymania w uchu :D ostatnio jedną ciekawą parę tj. SoundPEATS TrueFree2 miałem.

6. Najnowsze moduły BT 5.0 i wyższe nie powinny mieć żadnych problemów ze zrywaniem łączności. Sam osobiście przetestowałem naście modeli TWS raczej świeżych i nigdy nie był to problem.

 

PS. Nie muszę Cię do niczego zachęcać, nic na tym nie zarabiam, robię to hobbystycznie, piszę, opisuję słuchawki dla użytkowników forum, żeby przynajmniej na ile mogę pomóc w doborze słuchawek, które są warte zakupu. Moja misja jest taka, żeby pomóc wyprzeć rynku słabe szroty bazujące na marketingu, nie wnoszące nic poza umiejętnością wyciągania hajsu od ludzi, a propagować słuchawki o jakości adekwatnej do ceny.

 

Czy jestem w tym nachalny? Jeśli widzę, że ktoś po prostu nie zna tematu wolę wyperswadować od razu złe założenia poczynione na początku.

 

Reklamuję coś? Tylko po co skoro mi to nie daje żadnych korzyści?

 

Jeżeli chcesz kupić auto na benzyne robiąc 50.000km/rok po autostradach to wtedy proponuję diesla ;) Niemniej, jak to nazwałeś słuchawki "sportowe" to zbiór, który zawiera w sobie różne rodzaje słuchawek, a te połączone kablem po prostu to słuchawki połączone kablem :)

 

Umiem czytać ze zrozumieniem, ale nie każdy potrafi zrozumieć argumenty przemawiające za TWS żyjąc w czasach sprzed 5 lat :) Ja po prostu proponuje optymalne rozwiazania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...