Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

POWOLI myślę nad upgradem mojego kompa z podpisu.

Z racji tego ze GPU narazie nie ma co zmieniać, pozostaje mi narazie zmiana CPU i MOBO. Na GPU przyjdzie czas ;)

Na co teraz można zmienić CPU i MOBO zachowując przy tym samym :

Chłodzenie i RAM.

Koszt ? 1000zł MAAX.

Oczywiście jeśli zmiany będzie wymagać np. zasilacz, to oczywiście jego też trzeba dodać.

 

Czemu RAM ? Na codzień nie odczuję raczej zmiany między wersjami DDR3 a 4 a mam trochę zapasu w RAMie.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie zmienisz platformy na nic sensownego z ddr3. Jedyna co możesz zrobić to dać i7/xeona 4/8. Masz ssd bo nie widzę w stopce? Kupno ssd na system da ci większego kopa niż zmiana cpu. Do czego używasz pc - jak do gier to ogranicza cię grafika, jak użytek domowy to ogranicza cię brak ssd!!! Jak pracujesz to jak?

Najbardziej sensowna rada to dozbieraj i kup coś nowego na ddr4 w zależności do czego używasz pc. Tu nie ma co modernizować - tu potrzeba zmienić wszystko - cpu, mobo, ram i postawić system na ssd nvme inaczej wg mnie to strata kasy. Określ zastosowanie bo pisałem bardzo ogólnie.

20 gb ram ddr3 s 16gb ddr4 nie zrobi zbytniej różnicy ani w użytku codziennym ani w grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej,

Wykorzystuje po trochu do wszystkiego.

Jeśli mam czas na gry to : GTA V, będzie niedługo Tony Hawk pro skater 1&2, Diablo 3, będzie Diablo 4, Paladins (z Epic games), czasem NFS.

Praca, raczej biurowa - office ale to żadkość.

Codzienność - przeglądanie www, filmy.

 

SSD nie mam, byłby w planach ale jako ostatni element(przynajmniej wg. mnie).

Ok, to zmieńmy na DDR4 jeśli nie ma innej opcji.

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.05.2021 o 20:56, Drusss napisał:

SSD nie mam, byłby w planach ale jako ostatni element

Przy Twoich zastosowaniach Pc powinien być na 1 miejscu!!!

Gry raczej starszawe, a w codziennych zastosowaniach zamula cię HDD i nawet 11700K tego nie zmieni jak masz HDDka.

W grach ogranicza Cię GPU a nie cpu.

Za 1000pln nie zmienisz platformy, a zmieniając GPU sporo przepłacisz - Takie czasy niestety. Kupno ssd na sata to tez średni pomysł gdybyś miał zmieniać niedługo platformę. 

Ciężko Ci sensownie doradzić w takim budżecie - sam nie wiedziałbym zbytnio co robić - modernizować aby odczuć teraz jakieś zmiany czy dozbierać i zmieniać platformę.

Jesteś wstanie cos dołożyć do budżetu?

Sprzedasz stare podzespoły aby zwiększyć budżet (cpu, mobo, ram)?

2500k w codziennych zastosowaniach da radę  (dużo korzystam z lapka z i3 7100u (2/4) i z ssd daje radę - www, YT, filmy i office). Jak nie masz kasy na dołożenie teraz to kup ssd 256bg, w ostateczności 120gb - postaw na nim system - lub sklonuj - pc ożyje w codziennym zastosowaniu - w grach za wiele się nie zmieni dopóki nie zmienisz GPU. SSD oczywiście pod sata III a nie  II. Do tego sprzętu to nawet crucial bx500 za 130pln 240gb lub coś podobnego, a reszta danych i gry na hdd.

 

Jak możesz dołożyć to minimum co powinieneś kupić powinno wyglądać mniej więcej tak:

https://proline.pl/koszyk/d73537ae

Najlepiej gdybyś od razu szarpnął się na i5 10400/f , 11400/f  lub 10600kf po prostu co tam znajdziesz taniej. Taki zestaw da ci spokój na kilka ładnych lat, pomimo że wszystko to podstawowe konstrukcje.

i3 4/8 (jak stare i7) mobo na b550 z możliwością oc ramu do 3200 gear1, ssd nvme na system i gry oraz 16gb ramu obecnie w zupełności wystarcza do domu i do gier.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za reakcję i przepraszam za pomyłkę, pośpiech albo skutki uboczne po szczepieniu i padło mi na oczy.

Nie mogę niestety edytować. Płyta oczywiście na b560 musi być do intela.

np.:

Gigabyte B560M D3H DDR4 s.1200 - Sklep ProLine.pl

ASRock B560M-HDV - Płyty główne socket 1200 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

Tu masz testy gtx 560ti na ryzenie 5900x 

 

(2) GTX 560 Ti in 2021 | Its Time Has Passed... Or Has It?? - YouTube

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za propozycje.

 

Czyli jednak lepiej dozbierać więcej kasy na zmianę.

Ok, teraz czeka mnie zakup SSD, dozbieranie większej kasy i dopiero jakaś modyfikacja.

 

Dzięki za sprowadzenie na ziemie!

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...