Skocz do zawartości

minecraft - niska płynność podczas włączonego np. OBS'a lub oglądania filmu, a duże FPS'y


Recommended Posts

Niedawno kupiłem sobie nowy komputer, i od tamtego czasu mam pewien problem związany z małą płynnością obrazu ale dość normalnymi FPS'ami (jak na mój komputer) w minecraft.

jak mam włączonego np. OBS lub podczas oglądania filmu, i gram w tym samym czasie w minecraft mam z 900 fps ale czuć że mam ze 100.

Proszę bardzo o pomoc

Jakby co to nie jestem przekonany czy w innych grach też jest ten błąd, spróbuję to sprawdzić w najbliższym czasie

Link to post
Share on other sites

Moje specyfikacje to:
System: windows 10 home 64-bit
CPU: Intel core i5 9400F
Ram: 16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1329MHz
płyta główna: HP 8653
GPU: GeForce RTX 2060 6GB
dysk: Western Digital WDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1006
Pisz jakich jeszcze potrzebujesz, o ile jakiś innych potrzebujesz /:

Marka: HP Pavilion

moc zasilacza: 400 W

 

Link to post
Share on other sites

Zanim zmienisz zasilacz daj fotkę jego parametrów z tabliczki. To jest ten pc z linku powyżej to wg opisu jest to obudowa mini ITX i zasilacz atx tam nie wejdzie.

Daj fotki kompa z widokiem zasilacza i jego naleki.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jeden haczyk niestety. W gotowcach płyty główne często mają specyficzne gniazda zasilania i pasują do nich tylko kable od zasilacza producenta. Są niby jakieś przejściówki, ale sami wiecie, że różnie z nimi bywa. 

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to linijka lub wysuwana miarka uniwersalna. 

Jeden koniec ten z opisem "0" przykładasz do jednego końca obudowy zasilacza potem odczytujesz te cyferki na drugim końcu tam gdzie kończy się obudowa zasilacza. 

I mierzysz tak każdy bok zasilacza oraz jego wysokość. 

"

ATX to wieloletni standard dla zasilaczy komputerowych. Został on wprowadzony przez firmę Intel w 1995 roku. Od tamtej pory jest powrzechnie stosowany we wszystkich typach popularnych zasilaczy komputerowych. Podstawowe wymiary dla takich jednostek wynoszą: 150 × 86 × 140 mm.

SFX to standard zasilaczy do płyt głównych, który nie różni się zbyt wiele od ATX. Główna różnica zmniejszone rozmiary całości, które wynoszą standardowo: 125 × 100 × 63.5 mm (długość x głębokość x wysokość). Elementy wewnątrz są z reguły chłodzone przez 60 milimetrowy wentylator. Czasami używa się też 40 lub 80 mm, w zależności od producenta oraz przeznaczenia.

SFX-L to rozszerzenie standardu SFX, które wymusili sami producenci podzespołów komputerowych. Chodziło mianowicie o jednostki o większej mocy, niż 400 Wat, a do tego potrzebne jest większe chłodzenie oraz więcej miejsca. Standardowe wymiary wynoszą:

TFX to dość nietypowa wersja zasilacza SFX. Jednostka taka nie przekracza 350 Watów mocy. Jej wymiary wynoszą z reguły 175 x 85 x 65. Dużą zaletą tych zasilaczy są ich możliwości umieszczenia w płaskich obudowach, gdzie jest bardzo ograniczone miejsce. "

 

https://pcmod.pl/zasilacze-komputerowe-dla-mini-itx

Swoją drogą to posługiwania się linijką oraz długości odcina uczą w 1 klasie podstawówki. Wiem bo mój syn przerabiał dodawanie odcinków. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli zasilacz ma te 400W na linii 12V to powinien wystarczyć, choć będzie pod dużym obciążeniem np. w grach. Wrzuć jego zdjęcie żeby było widać naklejkę z parametrami. Zrób userbenchmark i podaj link do wyniku.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...