Skocz do zawartości

Upgrade(?)/Nowy PC na 11400f/10400f/10600kf


Recommended Posts

Cześć,

 

Zeszłoroczny plan upgrade komputera zeszedł na drugi plan ze względu na zakup czterokołowego pojazdu mechanicznego, lecz ostatnimi czasy poziom frustracji jest coraz to wyższy.

 

  • Zastosowanie komputera: CS:GO, okazjonalnie inne tytuły
  • Maksymalna kwota: Robię risercz ile potrzebuję
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: Mogę jutro, mogę za miesiąc/dwa, mogę polować na okazję
  • Których części potrzebuję: Raczej wszystko poza GPU, do oceny
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: Jeśli stanie na 10600kf to tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 24"/1080p/144hz
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): GTX 970

 

Aktualny zestaw zakupiony w 2015:

SilentiumPC Gladius M35

i5 4460

Gigabyte B85M-D3H-A

Ballistix Sport DDR3 8GB/1600 CL9

GTX 970

Goodram IRDM Pro 240GB 2,5"

Antec VP-PC 500W

 

Na obudowie widać lata służby, frontowy jack lubi przerywać jeśli wtyczka nie będzie ułożona idealnie, do tego jest ogromnym klocem który został mi polecony do płyty mATX i więcej tam wolnej przestrzeni niż komponenty same zajmują. Nie zależy mi na rgb/szklanych panelach, choć wiem że teraz kupić coś bez rgb to też bywa problem - chciałbym obudowę bardziej kompaktową (bardziej dopasowaną do rozmiaru MOBO), może z większą ilością niż 2 fabryczne wentylatory Gladiusa.

 

Jeśli chodzi o zasilacz - sam nie wiem czy warto go jeszcze męczyć. 6 lat działał bez zarzutu, lecz myśle że jak zostawiam wszystko oprócz GPU to już zostawię z zasilaczem i znajdę budzie jakieś inne zastosowanie.

 

Potrzebowałbym też raczej jakiś dysk m.2 512-1tb.

 

I na koniec - serce nowej platformy. Tak jak napisałem wyżej, oprócz CS:GO, brakuje czasu i chęci na cokolwiek innego więc to będzie główne zastosowanie komputera, do tego sparowane z procesorem GTX 970 będzie mocnym bottleneckiem (nie planuje zmiany GPU w najbliższej przyszłości - ceny odstraszają). Nie planuje również przesiadki na monitor 240hz, więc nie wiem czy jest sens pchać się w 10600kf z OC, ale zostawiam jako otwartą furtkę do jurysdykcji.

 

Co do 11400f vs 10400f - głosy w interecie są podzielone, nie siedzę tak głęboko w temacie by sam ocenić :(

Link to post
Share on other sites

Link już nie działa, ale zainspirowany tym co pod nim się kryło i kolejnych dropach fps do 70 podczas rozgrywki na faceit złożyłem zamówienie na PC-ta.

 

Finalnie, z różnych źródeł, zestaw w kwocie równo 3000 wyszedł następująco:

 

i5 11600 (stwierdziłem (zgodnie w sumie z Twoją propozycją, która jednak chyba bardziej była uwarunkowana brakiem dostępnych 11400f/10400f na proline aniżeli przyrostem mocy w stosunku do ceny) że jakby kiedyś ta 970tka miała klęknąć to chciałbym jednak móc bez kombinowania włączyć komputer)

b560 pro 4

ballistix 2x8 3600 cl16

Ventum VT2 TG (wersja bez szkła miała bazowo 1 wentylator, TG już 2 a różnica w cenie 30zł, także doliczając cenę brakującego Sigma HP wychodzi dopłata 5zł za ten szklany panel, także niech już sobie będzie)

SN750 1TB

System Power 9 500W (na komputroniku aktualnie dostępny za 199)

 

Także dzięki za pomoc, temat można zamknąć :)

 

/edit dorzuciłem jeszcze Fera 5 Dual Fan 

 

 

 

Edytowane przez Denave
Link to post
Share on other sites

Był 11600/pro 4 z czerwonymi viperami 3733, reszta to samo co w zestawie z 5600X.

 

Brałem również pod uwagę zestaw na 5600X, ale mimo że CS:GO to w sumie jedyna gra w jaką grywam to będzie to też codzienny komputer w którym dodatkowe 500GB (pewnie na co dzień niezauważalnej, ale szybszej) pamięci, lepszy układ audio (w porównaniu do zaproponowanej przez Ciebie MOBO) i bezpieczeństwo w postaci zintegrowanej karty graficznej na wypadek wysiadki 970tki w zamian za ~8,5% wyższe 1% low i porównywalne avg fps w grze nie było w mojej ocenie tego warte.

 

Niemniej, dziękuję za nakreślenie mi czego powinienem szukać :)

 

P.S. - zestaw na i5 11600 zamówiony

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...