Skocz do zawartości

Retro masakra - wątek foto


Recommended Posts

15 godzin temu, tomek11 napisał:

GPU ma ułamany róg , widać pola lutownicze.. Karta na śmietnik.

 

O faktycznie, nie zwróciłem uwagi :cry: 

11 godzin temu, Krzysko napisał:

Napisz jeszcze, że ktoś to sprzedał jako nie sprawdzone to już w ogóle bym go dodał to czarnej listy. 

 

Stawiam na Kryche.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.02.2022 o 23:18, cooger napisał:

To jest topnik czy co? Trzeba umyć i sprawdzić czy ścieżki są OK. Może nie będzie tragedii ;) P.S. Dlaczego część kondensatorów jest SMD a część THT?

 

Przecież tam nie ma części rdzenia (prawy górny róg), więc nawet jak wyczyścisz całe PCB to i tak karta trup.:hahaha:

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Nie wiem czy to już retro monitor, ale na pewno ta rozmowa to masakra:

 

23b775421fb08d09med.png

 

P.S. Monitor wystawiony za 55pln, typ sobie życzył dodatkowego zdjęcia tyłu, mimo, że wcześniej wysłałem mu linka do strony LG gdzie jest w sporo zdjęć monitora, w tym z tyłu.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

IBM NetVista 6578, sytuacja już jakiś czas temu Jak dostałem kompa, to mówiono mi że był niby dbany.. Odpalam sprzęta żeby sprawdzić czy działa w ogóle i co jakiś czas losowo lubi się wyłączać. Ściągam chłodzenie, pasta - beton ;P
Co lepsze PCI były tak zapchane, że dopiero czyszczenie alkoholem i szczotką sprawiło, że urządzenia przestały magicznie znikać z systemu :D

 

294347425_598406998473942_3624364121891768131_n.jpg

Edytowane przez Marcin2k5
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, olo163 napisał:

Nie no, porządna robota wg mnie klej na gorąco zajmuje drugie miejsce tuż po trtytkach, nadaje się do wszystkiego! Wygląda PRAWIE jak oryginal;)

Nie zapominajmy o srebrnej taśmie! A pomyśleć, że Bogu wystarczyły gwoździe...

  • Haha 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, buszi napisał:

 

Nie byłem gorszy ;) . Swego czasu potrzebowałem pilnie zastąpić uszkodzony wiatraczek , ale nie miałem czym . Pomógł stary wiatraczek od Athlona 64..

 

Geforce 2 GTS

 

SAM-0086aaa.jpg

Edytowane przez tomek11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Byłem wyrzucić śmieci, patrzę na kuble takie cudo leży . Nawet jeśli jest niesprawna , no nie mógłbym tak jej wywalić ..

 

SAM-0088.jpg

 

SAM-0094.jpg

 

 

 

SAM-0096.jpg

 

SAM-0097.jpg

 

SAM-0091.jpg

 

Trochę z wierzchu mokra , trzeba rozebrać i dobrze wysuszyć.. Na razie i tak nie sprawdzę jej . Nic już z Amigi nie mam, swoją Amigę 600 sprzedałem w 1997 roku..

Edytowane przez tomek11
  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak teraz wygląda po kilku godzinach czyszczenia .. 

 

 

1.jpg

 

Dolny ekran całkowicie pokryty był rdzą z obu stron , nie robiłem zdjęć , ale było fatalnie.. Po długim czyszczeniu dalej nie jest idealnie , ale na tyle dobrze

aby można było go z powrotem zamontować. Górnego ekranu brak, płyta w dobrym wizualnie stanie. Brak wylanych kondensatorów czy zjedzonych przez wilgoć uszkodzonych ścieżek.  Największy problem który widzę to , w miejscu mocowania stacji dyskietek do obudowy ułamany/wyrobiony plastikowy gwint.. Przez co nie można było poprawnie przykręcić stację dyskietek, musiałem dać dłuższą śrubkę i z drugiej strony obudowy ją specyficzną nakrętką umocować..

 

Tak to wygląda teraz..

 

3.jpg

 

Zostały jeszcze do usunięcia drobne ogniska korozji na niektórych złączach.  

 

2.jpg

 

Tyle zrobiłem od wczoraj .. Dalsze czynności przeprowadzę dopiero gdy uda mi się potwierdzić działanie tej Amigi..

Edytowane przez tomek11
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ekranu nie można w ogóle usunąć? Poszukaj po necie o recapach bo z tego co pamiętam A500 i A600 ma kiepskie kondensatory i to częsty zabieg. Gwint możesz naprawić... sodą i superglue ]:->

 

Szkoda, że nie dałeś fotek płyty.

Link to post
Share on other sites

Pewnie można usunąć ekran , tylko że wtedy pojawią się brzydkie szczeliny przy gniazdach .  Ekran wraz z płytą dopiero wypełnia te szczeliny.. Wyglądałoby to trochę tak jakbyś w komputerze PC zamontował np kartę graficzną bez tego śledzia , który umożliwia przykręcenie karty do obudowy..  Pewnie że można pomyśleć o wymianie kondensatorów ale z tego co widziałem nie ma śladów wylania, wyglądają dobrze.  Ale wiem że po 30 latach mogą wylewać , wysychać itd , z drugiej strony też nie chcę wchodzić w niepotrzebne koszty , jakby okazała się ta Amiga całkowicie martwa..

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, tomek11 napisał:

  Pewnie że można pomyśleć o wymianie kondensatorów ale z tego co widziałem nie ma śladów wylania, wyglądają dobrze.  Ale wiem że po 30 latach mogą wylewać , wysychać itd , z drugiej strony też nie chcę wchodzić w niepotrzebne koszty , jakby okazała się ta Amiga całkowicie martwa..

Gdyby się taka okazała to odkupie  ];->

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...