Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam państwa, zwykle o takie rzeczy pyta się przed zakupem, ale tym razem zwracam się do was już po fakcie. Planowałem zakup nowego komputera, jakieś 5000-5500 zł za sam komp, 1500 na monitor i 300 na klawiaturę. Ale że sytuacja z podzespołami jest jaka jest, to w międzyczasie znalazłem ofertę tego laptopa https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-acer-ph315-53-nh-qatep-002-i7-10750h-16gb-1tssd-rtx3070-15-6-w10?utm_source=wp4DD09Vpai&utm_content=415072&utm_campaign=2021-05&utm_term=Laptopy&utm_medium=cpc, przeceniony z 8700 zł na 7500, czyli akurat mniej więcej tyle ile bym wydał na potencjalną stacjonarkę w normalnych czasach. Dałem się porwać ofercie, ale teraz nagle naszły mnie wątpliwości i zastanawiam się czy może nie popełniłem błędu i się zbyt nie pośpieszyłem. Także żeby zracjonalizować sobie wybór postanowiłem zasięgnąć rady. Jak sądzicie, to dobry wybór, czy jednak przepłaciłem?

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.05.2021 o 22:14, KJ81990 napisał:

Około pół roku temu kupiłem Asusa z podobnym confingiem z rtx 2070 na pokładzie za 6800. Gry powinny Ci ładnie śmigać.

Jakie TGP ma ta karta? Jeżeli jest to wersja z 125W to fajnie trafiłeś.

Ciężko znaleźć na informację, ale z tego co się poorientowałem to jest to wersja 100W, czyli na zasadzie not great no terrible, przynajmniej tak myślę

Link to post
Share on other sites

Jak 100W to wg mnie tak jak piszesz. Nie najgorsza, nie najlepsza. Jeżeli chłodzenie jest wystarczające na 100 watową kartę to będzie śmigać.

Wydaje mi się, że w większość tytułów na luzie na ultra pograsz nawet z włączonym raytraycingiem.

Kolega kupił niedługo po mnie podobnego asusa jak ja, tyle że z kartą w wersji max-q. U mnie jest 115 W u niego 90 W. Różnica jest w praktyce max ok 10 % (i to nie zawsze, zależy od gry).

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...