Skocz do zawartości

Monitor do pracy biurowej - 32 cale [2160p] lub 27 cale [1440p]


Recommended Posts

Witam,

poszukuje monitora do pracy biurowej (głównie arkusze kalkulacyjne, przeglądanie outlooka, internetu -to wszystko często w podzielonych okienkach na ekranie)

Nie będzie wykorzystywany do obróbki grafiki, aczkolwiek wolałbym matryce IPS ze względu na przyjemniejsze kolory i lepsze kąty widzenia -tu często będzie to wykorzystywane.

 

Budżet nieokreślony, aczkolwiek chciałbym aby nie było nic ponad potrzebę.

 

Dobrze, żeby wygląd był "biurowy"(a przynajmniej niegamingowy) oraz aby jakość wykonania i ergonomia była przyzwoita.

 

Obecny monitor to SAMSUNG S27C650D, matryca MVA (IPS). Ogólnie spoko, ale rozdzielczość to tylko full HD.

 

myślę nad:

 

z 27 calowych:

ASUS ProArt PA278CV - 1920 zł , według rtings best of office monitor, ale jak dla mnie chyba trochę ponad potrzebę -cena prawie 2 tysie)

Dell S2721DS - 1155 zł

Dell S2721QS - 1500 zł (tu wyjątek, bo rozdzielczość 4K, ale cena uczciwa w porównaniu do asusa oraz drugiego della  w 1440p i opinie dobre, w tym na rtings)

 

z 32 calowych:

tu mam problem, bo większość monitorów 32' 4K na IPS jest nastawiona głównie na gaming bądź profesjonalne zastosowanie w grafice, z tego względu ceny są zbyt wysokie jak na moje potrzeby. A mi zależy głównie na zastosowaniu typu office.

 

 LG 32UN880-B - mega ergonomiczny, ogólnie super... ale to już wydatek rzędu 3200 zł .

Dell S3221QS  - 1650 zł- jest to VA, czy ktoś cokolwiek może powiedzieć o tym modelu? obecny monitor to SAMSUNG S27C650D i nie wiem czy przesiadka z IPSa nie będzie zbyt drastyczna :->

 

Czy znajdzie się jakiś monitor ~32 cale, 4K, IPS  do zastosowania typowo biurowego, oferujący większą produktywność, pole robocze, ale z półki cenowej proporcjonalnie tak jak np. Dell S2721DS ?  powiedzmy do 2500zł ?

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez danceman
wyszczególnienie
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację 

 

 

Godzinę temu, Krokorok napisał:

Matryca VA też ma swoje plusy i przesiadka z IPS powinna być przyjemna. 
Za niecałe 2k masz bardzo fajny - 32 calowy - model BenQ -> https://www.komputronik.pl/product/488657/benq-ew3270u.html

Bardzo ładny obraz, oszczędza wzrok, pozwala podłączyć laptop bez zasilania, energooszczędny, no i kosztuje fajne pieniądze. Bardzo dopracowany produkt.

 

 

 

Ogólnie fajnie się prezentuje, ale niestety praktycznie nieergonomiczny, a monitor miałby być często obracany.

 

Gdyby znalazły się jeszcze jakieś propozycje to proszę o podesłanie. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...