Skocz do zawartości

Staruszek 1gen płyta - problem z RAM i PCIE


Recommended Posts

Hej ,mam na stole obecnie komputer z płytą głowną P55-GD65 od MSI ,staruszek 1gen i7 ale mniejsza o to w tej chwili.

Włożone są kości 16GB RAM DDR3 (próbowałem config 2x8 gb i 4x4gb) - za każdym razem w BIOS widoczne jest 16GB RAM a w Windows 10 64 też widoczne ale jest napisane,że 16 jest albo do wykorzystania 8GB tylko .

Próbowałem to rozwiązać"

Naciśnij na klawiaturze klawisze win+r i w pisz komendę msconfig. Przejdź do zakładki Rozruch i kliknij Opcje zaawansowane.

Upewnij się, że opcja Maksymalna pamięć nie jest zaznaczona." ale to nie pomaga.

W BIOS nie widzę żadnej funkcji za to odpowiedzialnej - jak to ogarnąć?

 

Druga rzecz - od strony procesora patrząc w dół na płycie są dwa złacza PCIE
górne w tej płycie jest uszkodzone.

gtx 1050ti wpięty jest w dolne pcie - czy ono jest tak samo szybkie jak górne? czy jakoś jest ograniczone?

 

Manual do płyty znalazłem i czytałem ale nie mogę znaleźć rozwiązania ani jednej ani drugiej sytuacji.

 

Pomóżcie prosze bo komp już na finishu a tu takie dwa buble zostało rozwiązać :)

 

 

PS. Bios nie był aktualizowany ale strach w tej płycie się brać za robienie updatu bo a nóż coś uwalę po drodze 

 

 

 

link do instrukcji od producenta

https://www.msi.com/Motherboard/support/p55gd65#down-manual

Link to post
Share on other sites

Oba sloty na Gpu to PCIe 2.0 x16 i nie ma znaczenia gdzie wepniesz kartę. 

 

Kości testuj pojedynczo, w slocie Dim1 i jeśli na żadnej z nich nie ma błędów to będziemy myśleć dalej. 

 

Update biosa również może rozwiązać problem z ramem, a już na pewno poprawi stabilność płyty. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrób aktualizację biosu.... 

Cytat

- Fixed system report incorrect memory size when install 4G memory.

Bios ver. 1.6

 

Cytat

- Fixed system report incorrect memory size when install 8G memory.

Bios ver. 1.5

 

Zrób aktualizację, jak napisałem wyżej, a jak znowu będzie coś nie tak, to będziemy szukać dalej.....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...