Skocz do zawartości

EKWB distro plate, mobo ROG Maximus extreme - podłączenie do W_pump i przez molex jednocześnie? Czy inaczej?


Recommended Posts

Mam zonka jeśli chodzi o podłączenie płyty distro ATX Fractal D5 PWM do mobo.  Płyta ma  dwa kable do podłączenia - treść instrukcji: 

" 1.  4-pin Molex: It must be connected directly to your PSU at all times as it is used to power the pump.

  2. 4-pin PWM fan: It can be connected to your motherboard’s CPU_ Fan or designated water pump header. It can also be connected to a controller. This cable is used to control and report the rotational speed of the pump. If it’s not connected, the pump will run at maximum speed (100% PWM)"

Płyta distro zżera 23W wg specs. 

Na mobo (ROG Maximus XII extreme) mam oprócz headerów do fanów (12W, 1A, default speed: Q-fan controlled) dedykowane 2 headery W_PUMP których obciązenie wynosi 36W i defaultowa prędkość to full speed. 

Wg instrukcji niby muszę podłączyć molexa żeby zasilić prądowo kartę- OK

I tu są  pytania:

1. czy warto w ogóle podłączać PWM, czy przeważnie i tak pompa chodzi u większości na 100% w wodowanych układach

2. czy wtyczkę PWM podłączam do jakiegokolwiek headera fana bo i tak działa ona  tylko do regulacji PWM a nie dawania napięcia czy muszę do W-Pump (bo distro ciągnie 23W a to gniazdko ma obciazenie 36W) ale jak sie to ma do tego że wszystkie headery są kontrolowane przez Q-fan a W-PUMP ma niby default prędkość 100% (więc teoretycznie się to kłoci z regulacją PWM - chyba że źle to rozumiem i będzie nadal kontrola ale w biosie tylko?)   

EDIT: przeczytałem gdzieś na forach że W_Pump można odblokować do ustawiania RPM-ów gdzieś w biosie ale nie mam jak tego sprawdzić - ale nadal nie wiem czy jeśli podłączę do molexa i wtyczkę RPM to prąd ciągnie tylko z molexa i nic z mobo tylko sygnał RPM?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...