Skocz do zawartości

Poszukuję telewizora


Recommended Posts

Witam, poszukuję telewizora do pokoju ~12 m^2. W przyszłości planowany zakup PS5, obecnie posiadam PS3.
 

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? ~2 m

2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na wprost

3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Brak

4. Jakiej wielkości telewizora szukasz? Myślałem nad 55"

5. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? PS3, w przyszłości PS5

6. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Na konsoli

7. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Netflix, Amazon Prime, HBO GO, YouTube

8. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Zamierzam zazwyczaj używać TV w godzinach 16-22

9. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? Poszukuję telewizora z ceną adekwatną do jakości i możliwości

 

Myślałem nad zakupem: 
Sony KD-55XH9005
LG 55CX3LA (obawiam się wypalenia ekranu z powodu nieruchomych obiektów w grach np. mapy)

Link to post
Share on other sites

W prawie identycznej sytuacji jak twoja wybrałem LG 55XC.

Długo się biłem z myślami odnośnie tych wypaleń aż w końcu dałem sobie spokój.

Kumpel ma LG chyba seria BX ponad 3 lata i nic mu się nie wypaliło a gra sporo, ogląda informacyjne i generalnie, nie oszczędza TV.

 

A będziesz mega zadowolony z tego CXa. To na prawdę rewelacyjny TV który teraz można wyrwać w świetnej cenie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ostatnio szukałem tv lub monitora i wybrałem oled LG. Tv ma funkcje pomagające chronić ekran.  Przemieszczanie obrazu, luminacja logo.  Ustawiłem przyciemnianie ekranu po 2 minutach braku aktywności. Jeszcze w konsoli wygaszacz ekranu. Nie mam z tym problemu. Obraz jest super i przyjemnie się gra. Funkcje optymalizacji gry robią robotę. Jedynie myślę nad kupnem upsa, żeby chronić tv przed nagłym brakiem prądu. Kiedyś straciłem sprzęt podczas nagłej i bardzo krótkiej dostawy prądu. Takich bzdur jak telewizje śniadaniowe i informacyjne nie oglądam, więc nie martwię się wypaleniem paska info. Na zdecydowany minus jest to, że w bardzo jasnym pomieszczeniu kiepsko się gra. U mnie to i przy zwykłym led tv wszystko się odbijało i kupilem rolety termoizolacyjne.  Znajomy ma cxa od premiery i nie bawił się w żadne wygaszacze i nic się nie wypaliło. 

Edytowane przez Bilobon
Błąd
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Fanbox napisał:

@Bilobon U mnie w pokoju jest dość jasno, mam dwa okna dachowe (strona wschodnia) na około 12m^2

U mnie w mieszkaniu słońce świeci prosto na ścianę z telewizorem. Okna od południa i ostatnie piętro w bloku. Grać można tak od 18 w słoneczny dzień (bez rolet czy dobrych zasłon). Jak masz podobnie i nie chcesz rolet to odradzam zakup.  U mnie rolety to i tak konieczność, bo inaczej nie da się siedzieć w południe i żeby tv nie był wystawiany na bezpośrednie słońce.

Edytowane przez Bilobon
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...