Skocz do zawartości

Następca Redmi Note 4 - ok. 700zł


Recommended Posts

W dniu 31.05.2021 o 11:40, zbiku90 napisał:

Testuje Note 10 od wczoraj i jest całkiem spoko. Wytrzymałem 24 godziny na fabrycznym launcherze a to o czymś świadczy :D Ogólnie MIUI od mojego ostatniego kontaktu trochę się ucywilizowało, sporo rzeczy da się spersonalizować. Szuflada z aplikacjami jest, automatycznie sortuje się alfabetycznie i wg kategorii - komunikacja, rozrywka, narzędzia itd. Sprzętowo też jest ok, na moje wymagania wystarcza.

Zainstaluj custom roma, zwłaszcza ArrowOs...

To się zesrasz z przyjemności, jak ten telefon działa. :D

Tylko pamiętaj o aktualizacji firmware od xiaomi, bo bez niego telefon w idle w ciągu nocy żre 20-30% baterii (na customie, bo na miui tego problemu nie ma). Z aktualnym firmware 1-3% :)

Edytowane przez dan-mark
Link to post
Share on other sites

Kiedyś nagrywałem custom romy . I idealne to nie było , a to problem z aparatem , a to coś tam . Teraz jest ok ? Warto zmieniać ? W sumie tak tylko pytam , bo raczej nie zamierzam robić zmian . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, dan-mark napisał:

Tylko pamiętaj o aktualizacji firmware od xiaomi, bo bez niego telefon w idle w ciągu nocy żre 20-30% baterii (na customie, bo na miui tego problemu nie ma)

O jaki firmware ci chodzi? Od tygodnia działam na MIUI i nie dostałem jeszcze nerwicy :D Jest lepiej niż było kiedyś

1 godzinę temu, jakub1t napisał:

Kiedyś nagrywałem custom romy . I idealne to nie było , a to problem z aparatem , a to coś tam . Teraz jest ok ? Warto zmieniać ?

To zależy od "dopracowania". Jeśli custom rom jest oficjalnie wspierany i bez bugów to powinno być lepiej. Customy mają tą zaletę że zazwyczaj są oparte na czystym androidzie i nie ma problemów związanych z nakładkami.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

O jaki firmware ci chodzi? Od tygodnia działam na MIUI i nie dostałem jeszcze nerwicy :D Jest lepiej niż było kiedyś

To zależy od "dopracowania". Jeśli custom rom jest oficjalnie wspierany i bez bugów to powinno być lepiej. Customy mają tą zaletę że zazwyczaj są oparte na czystym androidzie i nie ma problemów związanych z nakładkami.

Tutaj są wrzucane aktualizacje firmware od Xiaomi.

Trzeba to flashować w recovery tak jakbyś normalnego custom roma instalował, więc musisz i tak odblokować bootloader i wgrać jakieś TWRP.

Nie trzeba robić żadnego wipe'a ani format data po tym.

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/sweet/stable/V12.5.1.0.RKFMIXM/

 

 

Edytowane przez dan-mark
Link to post
Share on other sites

@Gryphus Bardzo dobrze choć jakbym się cofnął w czasie to chyba wybrałbym Moto G9 plus ze względu na prawie czystego androida i lepszy procesor. Z drugiej strony w Redmi amoled robi robotę w tej cenie, dobra czytelność nawet w słońcu. Już poustawiałem sobie wszystkie apki i kupiłem etui (bardzo przyjemne w dotyku, pewny chwyt i osłona aparatu, link poniżej) więc nie ma odwrotu :P Redmi Note 4 w najlepszej wersji ze Snapdragonem, 4/64GB i zainstalowanym LineageOS będzie na sprzedaż jakby co ;)

https://nillkin.sklep.pl/product-pol-21643-Etui-Nillkin-CamShield-do-Xiaomi-Redmi-Note-10-10S-Czarne.html

Link to post
Share on other sites

@zbiku90 Też szukam czegoś na drugi telefon bo jeden ma iphone 11 ale szału nie ma. Nawigacja itp lepsza na androidzie.

4 minuty temu, zbiku90 napisał:

Redmi Note 4 w najlepszej wersji ze Snapdragonem, 4/64GB i zainstalowanym LineageOS będzie na sprzedaż jakby co ;)

 

Haha, właśnie też mam taki sam i bardzo go cenię ale już swoje lata ma. Ile on przeszedł, zalanie, noszenie w zębach przez psa :D

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Gryphus napisał:

Ile on przeszedł, zalanie, noszenie w zębach przez psa

No muszę za wytrzymałość pochwalić. Z uwagi na duże zakrzywienie ekranu od nowości bez szkiełka i wszystko dzielnie przetrwał. Tylko plecki ma zajechane ale z tego co czytałem to norma.

W note 10 na plus wyświetlacz, głośniki stereo, aparat i bateria - też bez trudu trzyma 2 doby przy moim lekkim użytkowaniu. Gdyby miał NFC, snapdragona 7xx i czysty android to byłby dla mnie ideał, ale w tej cenie trzeba iść na kompromisy. Tak jak pisałem jeśli nie ma ciśnienia na amoled i głośniki stereo to śmiało można brać G9 plus w cenie poniżej 1k pln.

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, zbiku90 napisał:

Tylko plecki ma zajechane ale z tego co czytałem to norma

No ja miałem xiaomi 4x i z pleckami to samo  . Teraz od 17 miesięcy mi9t i nawet wpadłem na pomysł , żeby z nim chodzić bez etui bo świetnie wygląda , ale jest tak śliski że zapewne w ciągu tygodnia by mi wypadł z ręki . 

 

A no i mi się przypomniało  że kupiłeś ode mnie tego 4x . Żyje jeszcze ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dobra, minął niecały miesiąc i biorę się za odblokowanie bootloadera, bo cierpliwość mi się skończyła.

MIUI coś tam się rozwija pomału, ale wciąż nieużywalne jak dla mnie. Bez roota i bez Adaway też już dłużej nie wytrzymam. Nie wiedziałem że na większości portali dosłownie co parę linijek tekstu jest reklama :rotfl: Jeszcze te wyskakujące banery co chwilę, masakra. DNS66 jako tako daje sobie radę bez roota, ale co z tego skoro system wie lepiej ode mnie i go sobie ubija co parę godzin :sciana: Ochrony aplikacji przed zamknięciem nie ma, abo jestem tępy i nie potrafię znaleźć. Firefox z ublockiem i privacy badgerem też niby ok, ale niektóre strony są zepsute i wtedy trzeba włączyć chrome i zaczyna się ból :( W domu na routerze ustawiłem DNS adguarda ale puszcza większość reklam jak leci.

Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś skuteczne i darmowe/niedrogie sposoby blokowania reklam na androidzie (w tym również na LTE) to proszę o podpowiedzi.

W dniu 5.06.2021 o 20:49, jakub1t napisał:

A no i mi się przypomniało  że kupiłeś ode mnie tego 4x . Żyje jeszcze ?

Zmarł śmiercią tragiczną wykończony przez siostrzeńca :( 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.06.2021 o 14:34, zbiku90 napisał:

Dobra, minął niecały miesiąc i biorę się za odblokowanie bootloadera, bo cierpliwość mi się skończyła.

MIUI coś tam się rozwija pomału, ale wciąż nieużywalne jak dla mnie. Bez roota i bez Adaway też już dłużej nie wytrzymam. Nie wiedziałem że na większości portali dosłownie co parę linijek tekstu jest reklama :rotfl: Jeszcze te wyskakujące banery co chwilę, masakra. DNS66 jako tako daje sobie radę bez roota, ale co z tego skoro system wie lepiej ode mnie i go sobie ubija co parę godzin :sciana: Ochrony aplikacji przed zamknięciem nie ma, abo jestem tępy i nie potrafię znaleźć. Firefox z ublockiem i privacy badgerem też niby ok, ale niektóre strony są zepsute i wtedy trzeba włączyć chrome i zaczyna się ból :( W domu na routerze ustawiłem DNS adguarda ale puszcza większość reklam jak leci.

Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś skuteczne i darmowe/niedrogie sposoby blokowania reklam na androidzie (w tym również na LTE) to proszę o podpowiedzi.

Zmarł śmiercią tragiczną wykończony przez siostrzeńca :( 

Cześć. Jak tam sprawuje się Twój Redmi Note 10 ? Można go wyrwać za 700 zł dlatego zastanawiam się nad kupnem. 4GB pamięci dają radę jeśli chodzi o płynną pracę ?  

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, gipsu27 napisał:

4GB pamięci dają radę jeśli chodzi o płynną pracę ?

Myślę że na kolejne 2-3 lata spokojnie wystarczy, jeszcze nigdy nie wykorzystałem więcej niż 3GB, przeważnie mam ok. 1,5GB wolnego. Mowa o MIUI, bo nie bawiłem się jeszcze custom romami przez brak czasu. Trzeba też podkreślić że nie gram w gry, odpalałem testowo CODa to chodził płynnie ale zdarzały się przycinki od czasu do czasu, może przez zapchany ram właśnie. U mnie użytkowanie to głównie przeglądarka (firefox), parę komunikatorów, mapy, apka bankowa itp.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No u mnie też praktycznie zero gier, jedynie rozmowy, mapy, Yanosik no i portale społecznościowe także wydaje mi się że powinien być okey. Za dużo chyba naczytałem się o jakiś problemach i dlatego teraz tak się trochę waham. Ale ogólnie z wyglądu telefon całkiem fajny. 

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wyświetlacz i bateria są ok. Za 700zl ciężko będzie ci znaleźć coś lepszego, ja dałem 799 i nie żałuję.

W codziennych zastosowaniach jest spoko ale wolę robić cokolwiek na stacjonarce z ryzenem 7 albo lapku z i5 ;) No ale w terenie też coś trzeba mieć w kieszeni

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...