Skocz do zawartości

Na co wymienić Xiaomi Mi9


Recommended Posts

Witam, ojcu psuje się stary telefon i postanowiłem mu dać mojego mi 9. No i teraz mam problem na co wymienić do kwoty 1500-2000zł
Jest coś wartego uwagi i "lepszego" w tym przedziale cenowym od tego mi9 czy lepiej kupić ojcu jakiś telefon do 800zł?
Ogólnie Mi9 praktycznie spełnia moje wszystkie wymagania ale...
bateria brak jack 3,5 i włączająca się samoczynnie latarka to porażka 
Chciałbym:
coś z mocniejszą baterią
nfc
mile widziany jack 3,5
zdjęć w sumie praktycznie nie robię to mogą być znośne
5g bo w sumie w uk już śmiga
a reszta może być na podobnym poziomie.
Dzięki za pomoc, totalnie się nie znam na telefonach
 

Link to post
Share on other sites

s20 fe 4g (ten ze snapem 865 i wykastrowanym modułem 5g), tylko musiałbyś trochę dołożyć (2299), ale byłby faktycznie lepszy

do 2k to raczej nic ciekawego co byłoby lepsze nie znajdziesz, zastanowiłbym się nad a52 5g jeszcze

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Tak właśnie myślałem, ale trzymam się postanowienia że za słuchawkę nie dam więcej niż 2000zł
To jaki tani telefon dla ojca? Głównie whats up , i foty, najlepiej coś większego bo już wzrok nie ten i wyraźnego. Więcej wymagań nie mam, no może żeby po pół roku nie przycinał.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, raps1988 napisał:

włączająca się samoczynnie latarka to porażka 

To wyłącz w ustawieniach włączanie latarki na dwuklik przycisku bocznego (przy wyłączonym ekranie). Skrót do latarki masz nawet na ekranie blokowania, więc jeżeli sama Ci się aktywuje to wystarczy wyłączyć tą jedną opcję i problem z głowy. (w kategorii przyciski i skróty chyba to jest)

 

Bateria powinna dobrze trzymać na sprawnych egzemplarzach Mi9. Sprawdź, może jakaś aplikacja nadmiernie drenuje baterię.

Jeżeli masz aktywne ciągle "dokładna lokalizacja", "bluetooth", "wi-fi" i w ustawieniach włączone skanowanie Wi-Fi/Bluetooth w tle (działa nawet jak jest wifi/bt wyłączone!!) to nic dziwnego w takim wypadku, że bateria słabo trzyma.

 

Co do smartfona dla ojca to może POCO X3? (w promocji dało się w fajnej cenie dostać)

Link to post
Share on other sites
Cytat

To wyłącz w ustawieniach włączanie latarki na dwuklik przycisku bocznego (przy wyłączonym ekranie). Skrót do latarki masz nawet na ekranie blokowania, więc jeżeli sama Ci się aktywuje to wystarczy wyłączyć tą jedną opcję i problem z głowy. (w kategorii przyciski i skróty chyba to jest)

Cenzura  jest jakiś sensor, bardzo mało mi9 miało tą wadę, nic nie zrobisz. Możesz wszystko wyłączyć ale ona i tak się sama będzie odpalać.

Ta 11 to jakiś duży przeskok od mi9 ?

BlackCoffe to jakiś moderator po gimnazjum ze słabym j.polskim czy "dziennikarz" z gazety wyborczej. Ocenzurował mi ocenzurowany wyraz i dał ostrzeżenie. Na polskim się spało

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Domker napisał:

Bateria powinna dobrze trzymać na sprawnych egzemplarzach Mi9. Sprawdź, może jakaś aplikacja nadmiernie drenuje baterię

Co prawda mam mi 9t , ale u mnie bateria jest genialna . Trzyma jak nowa po 18 miesiącach mniej wiecej . Wcześniejszy Xiaomi 4x potrzebował ładowarki w ciągu intensywnego dnia . A ten bez problemu obrabia go na jednej baterii . Oczywiście non stop jakiś internet przez LTE , czytanie , YouTube itp. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...