Skocz do zawartości

Router ma problem z wysyłaniem i odbieraniem danych


Recommended Posts

Cześć!

 

Mam internet z Netii i router Technicolor TC7200. Problem polega na przerywanym sygnale. Głównie do przeglądania internetu używam telefonu (samsung galaxy j6) i w zasadzie cały czas jest tak, że te strzałeczki przy sygnale wifi co chwilę znikają, lub też jedna z nich. Wtedy cokolwiek ma się wczytać, nie wczytuje się, tak jakby połączenie miało czkawkę, a po kilku(nastu) sekundach wraca do normy, żeby znowu za chwilę przyciąć. Czasami zdarza się, że pojawia się ten wykrzyknik i wtedy w 99% przypadków wyłączam i włączam wifi w telefonie i połączenie wraca, ale dalej z czkawkami.

 

Nie jest to problem z telefonem - na innych sieciach działa w porządku (a telefon współlokatora też świruje, a jeszcze próbowałem zmienić DNS, też bez powodzenia). Jeśli chodzi o laptopa (którego używam rzadko), to, powiedzmy, oglądam jakąś transmisję meczu, odpalam twittera na telefonie i gdy internet łapie nań czkwakę, tak samo po chwili transmisja na komputerze siada, żeby po kilkunastu sekundach się wznowić. Pracuję zdalnie i ciągnę kablem, nie zauważyłem problemu na sprzęcie z firmy.

 

Jak mogę to naprawić? Jest to bardzo uprzykrzające życie, nie da się płynnie przeglądać /oglądać czegokolwiek.

 

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem w miarę zrozumiale. Chciałem też powiedzieć, że w takich sprawach jestem raczej laikiem, więc wybaczcie moją ignorancję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...