Skocz do zawartości

SC8000 z przejściówką PCIe do PCI


Recommended Posts

Cześć, 

 

Kilka dni temu przesiadłem się na nowy system. Jak zamawiałem nowe części zapomniałem sprawdzić czy nowa płyta główna ma slot PCI. Niestety nie ma. Więc takie pytanko, czy moja karta dźwiękowa będzie działać z poniższym ustrojstwem?

image.thumb.png.dd3790027352505ecf0cf36a3bc596a5.png

Link to post
Share on other sites

Zaproponowałem SC808 bo to odpowiednik SC8000, tylko na PCIe. Na Allegro dostępna od 390zł. Z SC8000 będzie problem ze zmieszczeniem w obudowie i przykręceniem śledzia. Sama karta powinna zadziałać.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, udało mi się jakoś uruchomić dźwięk z przejściówką wspomnianą wcześniej. Problem jest teraz taki że głośniki odkręcone na 100% grają może z 20-30% głośności z tego co było na starym PC (Z97-G43). Nie wiem czy nie jest to spowodowane problemami ze sterownikami i brakiem mixera (C-Media Oxygen). Ale jakoś nie mogę przeskoczyć instalacji :/

 

Może dam trochę więcej info. W nowym PC mam teraz MSI Z590-A PRO. I to jest wpięte do Topping PA3 połączonego z 2 głośnikami  Prism Onyx 100.

 

Czy teoretycznie z tą przejściówką na nowym systemie powinno grać tak samo jak bez przejściówki na starym?

 

Jeśli już będę musiał wymienić SC8000 to czy jest jakaś alternatywa w granicach 200-250zł która będzie działać z tym co już mam?

Link to post
Share on other sites

Parę zł ponad budżet - Xonar AE - na Allegro 259zł, ceneo pokazuje 269.
Strzelam, że masz cichy dźwięk na wyjściu bo windows nie przełączył line-out na headphone out, mam coś takiego na linuksie z SC808. Słyszysz "pyknięcie" przekaźnika przy starcie systemu? O ile pamiętam to pod win10 nie nie zaleca się instalować softu od Aim, tylko korzystać z domyślnych sterowników windowsowych.

Link to post
Share on other sites
Lepiej kupić zewnętrzny DAC - Używany Cube to ok. 300pln i problem z głowy 'na zawsze'.
W zasadzie tak, tylko trzeba pamiętać, że DAC to DAC i nie ma wejścia (line, mic) i trzeba korzystać albo z padliny-integry, albo kupić mikrofon na USB. Sam teraz korzystam z Focusrite Scarlett 2i2, co rozwiązuje wszystkie problemy, tylko cena nie ta ;)
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Navier napisał:

W zasadzie tak, tylko trzeba pamiętać, że DAC to DAC i nie ma wejścia (line, mic) i trzeba korzystać albo z padliny-integry, albo kupić mikrofon na USB. Sam teraz korzystam z Focusrite Scarlett 2i2, co rozwiązuje wszystkie problemy, tylko cena nie ta ;)

 

Akurat Cube jest jednym z nielicznych posiadających wejście mikrofonowe.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...