Skocz do zawartości

Jaka konsola stacjonarna dla 4-latki? Potrzebne tytuły dla dzieci.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0zik,

Recommended Posts

Cześć!

Moja córka ma już od jakiegoś czasu XBOX 360 z Kinect, którego jej kupiłem "na próbę". Przy zabawie na Kinect dość szybko się nudzi pomimo tego, że gramy razem. Do tytułów związanych z myszką Mickey czy wyścigami Sonic lub F1 Race Stars potrafi przysiąść na długo. Razem z żoną :)

Chcę jej kupić konsolę stacjonarną, ale nie wiem jaką wybrać. Z początku dobrą opcją wydawał się Switch (mnóstwo gier dla dzieci, np. seria Mario) ale konsola jest droga w utrzymaniu jeśli chodzi o akcesoria i gry oraz ma słabą grafikę po podłączeniu do TV. WII/U jest trochę stare i chyba nie znajdę sztuki na gwarancji. W grę wchodzi więc raczej PS4/Pro lub XBOX Series S. Tytułów jest sporo, ale raczej dla starszych dzieci. Takich z dubbingiem czy lektorem to w ogóle jest jak na lekarstwo. Córka kończy za dwa miesiące 4 lata, ale na PC grała ze mną prawie we wszystko, więc potrzebne tytułu proste do grania lecz niekoniecznie PEGI 3. Na razie kupiliśmy Biomutant, ale co później?

Może pominąłem jakieś kluczowe tytuły w którejś z wymienionych przeze mnie konsol? Albo istnieje jakaś inna konsola o której nie wiem? Nigdy nie byłem konsolowcem. Od zawsze PCMASTERRACE, ale młoda na peceta jest trochę za mała. Może być nawet coś z abonamentem bez gier na płycie/kluczy. Poradzicie coś?

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze to wg mnie a jestem ojcem robisz spory błąd i idziesz na łatwizną wciągając tak małe dziecko w gry komputerowe. Osobiście doradzam zapisać dziecko na jakieś zajęcia sportowe judo, karate, taniec, piłka, gimnastyka cokolwiek innego, polecam kupić rower i wychodzić na plac zabaw do innych dzieci, jeździć na wycieczki rowerowe. Dziecko powinno rozwijać się wśród rówieśników i poznawać świat. Oczywiście zrobisz jak zechcesz bo to twoje dziecko ale jak wsiąknie w gry to współczuję jak pójdzie do szkoły i będzie trzeba nawiązać kontakty z rówieśnikami i odrabiać lekcje.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, olo163 napisał:

Szczerze to wg mnie a jestem ojcem robisz spory błąd i idziesz na łatwizną wciągając tak małe dziecko w gry komputerowe. Osobiście doradzam zapisać dziecko na jakieś zajęcia sportowe judo, karate, taniec, piłka, gimnastyka cokolwiek innego, polecam kupić rower i wychodzić na plac zabaw do innych dzieci, jeździć na wycieczki rowerowe. Dziecko powinno rozwijać się wśród rówieśników i poznawać świat. Oczywiście zrobisz jak zechcesz bo to twoje dziecko ale jak wsiąknie w gry to współczuję jak pójdzie do szkoły i będzie trzeba nawiązać kontakty z rówieśnikami i odrabiać lekcje.

Dziękuję, że jesteś czujny jednak nie widzę absolutnie żadnego zagrożenia dla niej ze strony gier. Gra rzadko, zawsze jest to kontrolowana sesja ponieważ konsola jest w pokoju rodziców, dobrze się przy tym bawi a gramy zawsze wspólnie. Zmieniamy się z żoną. Każdego dnia bawi się z rówieśnikami w przedszkolu, czasem spotykamy się z rodziną jej najlepszej koleżanki. Jeździ na rowerze, chodzimy na spacery, ostatnio kupiłem jej czwarty pojazd elektryczny. Manualne zabawki zacznę chyba rozdawać innym dzieciom. Puzzle, kolorowanki i gry planszowe są codziennością. Jeśli chodzi o naukę jest laureatką gminnych konkursów rysunkowych i recytatorskich. Nie czuję zatem absolutnie żadnego zagrożenia ponieważ nigdy nie widziałem u niej złego zachowania podczas grania a tym bardziej gdy czas na wyłączenie TV. Mam nadzieję, że wszystkich ojców przeciwnych grom u maluchów już uspokoiłem i ktoś w końcu mi coś podpowie w związku z konsolą. :)

Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy na pcta za mała , jeśli jest lepiej niż przedstawiłeś to w pierwszym poście ;) ? Są też proste gry . Moja córka ma Xboxa one z kinectem , ale i komputer . Xbox leży zakurzony . Gra na nim tylko wtedy jak ja sobie odpalę FH3 to od razu się pojawia i nici z grania :) ale to też raz w miesiącu  . Jak była młodsza to grała sobie na pc w robloxa , star stable (kocha konie i dalej gra)  , później Minecraft i Simsy .  Moja z komputerem nie ma problemu . Ale telefon to inna para kaloszy . Z tym mamy problem . Zainstalowane family  link i wydzielony czas .

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jakub1t napisał:

Ja wiem czy na pcta za mała , jeśli jest lepiej niż przedstawiłeś to w pierwszym poście ;) ? Są też proste gry . Moja córka ma Xboxa one z kinectem , ale i komputer . Xbox leży zakurzony . Gra na nim tylko wtedy jak ja sobie odpalę FH3 to od razu się pojawia i nici z grania :) ale to też raz w miesiącu  . Jak była młodsza to grała sobie na pc w robloxa , star stable (kocha konie i dalej gra)  , później Minecraft i Simsy .  Moja z komputerem nie ma problemu . Ale telefon to inna para kaloszy . Z tym mamy problem . Zainstalowane family  link i wydzielony czas .

Może masz rację. Ogólnie grała u mnie na padzie głównie w NFS albo biegała lub jeździła koniem w AC Valhalla ale mysz ma opanowaną perfekcyjnie. Może coś point and click będzie faktycznie OK. Tylko monitor będzie mnie pewnie sporo kosztować bo u mnie na IPS jak siada to zawsze jasność w dół i filtr światła niebieskiego.

 

Swoją drogą fajnie spotkać rozsądne podejście u Ciebie. Według mnie gry krzywdzą dziecko tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest ono pozostawione same sobie a nie siedzi na kolanach i bawi się razem z rodzicem.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, korbeush napisał:

Swoją drogą fajnie spotkać rozsądne podejście u Ciebie. Według mnie gry krzywdzą dziecko tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest ono pozostawione same sobie a nie siedzi na kolanach i bawi się razem z rodzicem.

 

Masz dwa konta ?

 

Ogólnie w pierwszym poście opisałeś to tak , że i mi się zrobiło szkoda Twojego dziecka :)  

Wszystko jest dla ludzi/dzieci , tylko trzeba korzystać czasem z umiarem .

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jakub1t napisał:

 

Masz dwa konta ?

 

Ogólnie w pierwszym poście opisałeś to tak , że i mi się zrobiło szkoda Twojego dziecka :)  

Wszystko jest dla ludzi/dzieci , tylko trzeba korzystać czasem z umiarem .

Tak, drugie kilka dni temu założyłem i w zależności na którym urządzeniu jestem to z niego mi się zamieszcza.

 

Wiem, że trudno kogoś zrozumieć po kilku zdaniach w Internecie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • Rozwiązanie

Ja bym polecił Nintendo Switch.

Co prawda konsolkę kupiłem jakiś czas temu dla siebie ale dobrze się sprawdza we wspólnym spędzaniu czasu na graniu.

Joy-cony są małe więc dla małych. 5 letnich łapek to idealny pad.

A trzaskamy w Psi Patrol, Yosi's Crafted World, Super Mario Maker czy Just Dance.

 

W każdą z tych gier zawsze gramy razem, jest bardzo fajnie i w ogóle ;)

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
W dniu 12.08.2021 o 23:13, k0zik napisał:

Ja bym polecił Nintendo Switch.

Co prawda konsolkę kupiłem jakiś czas temu dla siebie ale dobrze się sprawdza we wspólnym spędzaniu czasu na graniu.

Joy-cony są małe więc dla małych. 5 letnich łapek to idealny pad.

A trzaskamy w Psi Patrol, Yosi's Crafted World, Super Mario Maker czy Just Dance.

 

W każdą z tych gier zawsze gramy razem, jest bardzo fajnie i w ogóle ;)

Bardzo się cieszę, że Ciebie posłuchałem. Co prawda nie kupiłem OLED'a a wersję V2 ale konsola jest idealna do grania z dzieckiem. Wczoraj na premierę kupiłem Mario Party Superstars i nie możemy się oderwać :) Mega mega mega plusem jest to, że ta gra pomaga uczyć dziecko przegrywać. Nad moim dzieckiem długo pracowałem w tym kierunku, ale dodatkowi gracze CPU w Mario zrobili to z moją pomocą w kilka minigier :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...