Skocz do zawartości

brak możliwości korzystania z dysków SATA po zainstalowaniu M.2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w tytule komputer nie widzi dysków SATA, kiedy M.2 jest podłączony do płyty głównej (sx8200 pro).

 

Odłączenie dysku M.2 powoduje, że dyski z powrotem stają się widoczne i można z nich korzystać.

 

Dyski nie są widoczne ani w biosie, ani w menadżerze dysków windows, menadżerze urządzeń, ani w diskparcie.

 

Po odłączenie/podłączeniu dysku M.2 komputer resetuje się 3-krotnie i albo bootuje się z dysku M.2 (gdy jest podłączony), lub z dysku SSD SATA (gdy jest odłączony), z którego korzystałem wcześniej.

 

Dłubię w biosie od dwóch godzin i nie znalazłem rozwiązania problemu. Kontroler ustawiony na AHCI

 

 

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przeczytaj instrukcje płyty głównej, pewnie wsadzenie ssd m.2 NVMe odcina 2 porty sata i wystarczy użyć innych portów sata.

*1 M.2_1 współdzieli pasmo z gniazdem SATA6G_2. W czasie korzystania z gniazda M.2_1 w trybie SATA, gniazdo SATA6G_2 będzie wyłączone.
*2 M.2_2 współdzieli pasmo z gniazdem SATA6G_56. W czasie korzystania z gniazda M.2_2 w trybie SATA, gniazdo SATA6G_56 będzie wyłączone.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

ok, już wiem, intuicję miałem dobrą, ktoś tłumaczenie na polski skopał. 
Wsadzenie czegokolwiek w M.2_2 od razu wyłącza SATA_5 i SATA_6, M.2 nie musi operować w "SATA" aby je wyłączać, kto to tłumaczył :co:

image.thumb.png.45a5e0b5e093ad230d17b14973812041.png
 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...