Skocz do zawartości

Cooler Master MH751 w grach dźwięki słyszę na odwrót


Recommended Posts

Cześć ostatnio kupiłem sobie 3 słuchawki i mam taki sam problem jak z creative aurvana live i hyperx cloud. Żeby one działały poprawnie w grach musiałem zakładać je na odwrót tzn prawa słuchawka na lewe ucho i lewa słuchawka na prawe. Dlaczego tak się dzieje? Co mogę zrobić żeby to się naprawiło? Chcę korzystać z mikrofonu które mam przy tych słuchawkach dlatego nie mogę zakładać je na odwrót.

 

Udostępniam filmik pokazujący błąd:

 

 

Link to post
Share on other sites

Panie drogi, a sprawdzałeś ustawienia dźwięków w grze?

 

yH8ISEg.png

 

Kolejna sprawa, czy używasz jakiś dodatkowego oprogramowania dźwiękowego poza Realtekiem? Widzę tam Sound Blaster Cinema.

 

No i jeszcze jedna sprawa. Najlepiej wyłączyć wszystkie polepszacze, czy to z poziomu systemu w ustawieniach zaawansowanych, czy dodatkowych oprogramowań.

 

AlsYk1H.png

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Słuchawki sprawdzane na tylnym panelu ? (wyjście bezpośrednio z płyty głównej)?

słuchawki mam podpięte do laptopa (realtek ALC269) choć kiedy miałem komputer i słuchawki były podpięte pod Realtek ALC1150 efekt był taki sam.(to samo na tylnym jak i przednim panelu)

@FeX

 

Sound Blaster Cinema zainstalowałem właśnie po to żeby zobaczyć czy może właśnie w tym programie znajdę jakieś rozwiązanie. Przed zainstalowaniem było tak samo. Oprócz sterowników nie mam żadnych "polepszaczy dźwięków". 

1.png

Link to post
Share on other sites

Do sprawdzenia wszystkie ustawienia systemowe. Przykład akurat na wyjściu cyfrowym, ale dość podobnie to ma wyglądać na analogu.

Kolejna porada, przeinstaluj CSa.

 

X2nvRzV.png

Hp8HYnn.png

rVJ5a0q.png

 

PS. Z tego co piszesz zakładam, że ten problem może być powodowany jedynie przez samą grę. Słuchawki same w sobie nie mogą być problemem, one tylko odtwarzają dźwięk jaki otrzymają, ustawienia systemowe też nie wpływają na zmianę kanałów.

Link to post
Share on other sites

@FreeQ

tak się dzieje we wszystkich grach, na YT jest wszystko dobrze(przynajmniej te testy stereo to potwierdzają).

 

 

 

@FeX

reinstal nie pomógł.

@cooger

 

jakieś sugestie co mógłbym zrobić? Przeinstalowałem sterowniki na "urządzenie zgodne ze standardem..." ale to nic nie dało.

 

 

5.PNG

Link to post
Share on other sites

Problem jest znany, natomiast nie pamiętam z czego konkretnie się brał. Generalnie takie 'obejście na gazomierzu' to instalacja Equalizer APO https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/ i obrócenie w nim kanałów. Tu masz instrukcję krok po kroku (EN): https://www.overclock.net/threads/how-do-i-reverse-audio-channels-win-windows-7.1114172/#post-25271218

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...