Skocz do zawartości

Smartfon do 2000- Super AMOLED, wydajna bateria, wyświetlacz do 6.5 cala, wsparcie aktualizacji


Recommended Posts

Hejka.

Szukam smartfona do maksymalnie 2000. Z telefonu korzystam głównie do przeglądania internetu, komunikacji, słuchania muzyki.

Moje wymagania:

Super AMOLED- IPS się do niego nie umywa. Osobiste odczucia po latach korzystania z obydwóch (najpierw Samsung A5 2014, później LG G6).

Wydajna bateria.

Nie za duży wyświetlacz. Wiem, że ciężko obecnie takie znaleźć. Obecnie korzystam z LG G6, który ma 5.7 cala, był bardzo wygodny do obsługi jedną ręką.

Aktualizacje systemu. Mój LGik nie otrzymywał wsparcia i mocno zamula. Teraz nie chcę popełnić tego błędu i chcę kupić sobie telefon, który będzie mi służył na lata.

 

Mile widziane: 

Wodoszczelność

Mini Jack.

 

Zastanawiałam się nad Samsungiem A52 5G. Nie wiem, czy do moich oczekiwań wystarczy wersja 6 GB / 128 GB czy celować w 8 GB / 256 GB? 

A może polecicie jakieś inne modele, które odpowiadają moim wymaganiom? 

 

Będę bardzo wdzięczna za rady.

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Samsung A52 5G, Mi 11 lite 5g, OnePlus 8T ( idzie kupic w cenie ~ 2000 zł)

 

Ja na swoim miejscu wybrał chyba samsunga, nie wiem czy wersja 8/256 jest dostępna u nas w kraju ale na niemieckim amazonie na 100%. Samsung deklaruje 3 duże aktualizacje i aktualizacje poprawki 4 lata dla tego modelu, Xaiomi - wiadomo, dość specyficzne i ludzie skarżą się teraz na MIUI i Androida 11, OnePlus 8T pod względem wydajności petarda, ale aparat kuleje już trochę.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze dwa pytania o samego Samsunga.

1. Czy lepiej kupić wersję 6 czy 8gb ramu? Czy różnica będzie odczuwalna jak na moje potrzeby? Warto dopłacić?

2. Czy warto kupić telefon z azjatyckiej dystrybucji? Czy mogę mieć problemy z aktualizacjami dostosowanymi do mojego kraju?Np. tutaj:

https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-a52-8-256gb-5g-bialy-a5260-24h-10665250175

 

Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

Nie dostajesz faktury, więc prawdopodobnie i gwarancji również ;). Jeśli chcesz w wersji 8gb to na amazonie jest dostępna https://www.amazon.de/-/pl/dp/B08WWNB2KZ/ref=sr_1_4?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=Samsung+Galaxy+A52+5G+256GB%2C&qid=1621260619&s=ce-de&sr=1-4

w polskich sklepach nie widzialem jeszcze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...