Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zewnętrzny dysk WD My Book Duo gdzie są zabudowa dwa dyski 8TB 

Ma je ustawione jako oddzielne dyski (nie w raid) gdzie robię kopie zapasowe i trzymam część danych Dysk pracuje średnio przez 1-2h w tygodniu, a tak stoi cały czas odłączony na półce.

Od paru dni dzieje się coś dziwnego... skaczę po folderach, otwieram pliki itp... a tu nagle tracę dostęp do plików, widzę tylko katalogi i nie mogę ich otworzyć. Problem jest na obu dyskach w obudowie. Próbuję odłączyć dysk tak jak to zawsze robiłem poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu i odłączenie urządzenia, jednak jest to nie możliwe bo wyświetla komunikat że dysk jest obecnie używany, a w sumie nic na dysku nie robię. Próbuje nawet metodą wyłączenia całego pc, jednak dysk się nie wyłącza, dalej nim kręci. Pozostaje mi tylko wyłączenie wtyczki z dysku...

Macie pojęcie co się może z tym dyskiem dziać? Powoli staram się robić kopię tych dysków bo boję się że go już nie uruchomię. Jednak przy tym zgrywaniu mam także problemy które opisałem wyżej. Kopiuje plik i nagle stop :( Czasem po 5 minutach, czasem po 30min, a czasem używam 1h i jest ok, wyłączam dysk poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu i odłączam kabel.

Sprawdzałem w hd tune pro i nie zauważyłem błędów (chyba że źle patrzę)

 

Link to post
Share on other sites

Temperatura trochę wysoka, ale tak to już jest w My book, 1 godzina użycia i już ponad 55 stopni masz. Smart jest OK. 
Coś w podglądzie zdarzeń pisze? 
jakiś benchmark próbowałeś puszczać, np HDtune (tylko na odczyt, bo benchmark na zapis kasuje dane), może coś ci korzysta z tego dysku? 

Link to post
Share on other sites

zauważyłem coś interesującego... jako tako mam do pc podłączone 2 kable usb do tych dysków i podpinam na zmianę, który wpadnie mi w rękę. Dwa kable dlatego że mam jeszcze inne dyski zewnętrze i czasem korzystam naraz z kilku. 

I co ważne... jeden kabel parę tygodni temu podłączyłem nie bezpośrednio do płyty, a do śledzia rozszerzającego ilość portów usb. Być może w tym jest problem. Przełączyłem teraz bezpośrednio pod płytę i zobaczę co będzie się działa w następnych dniach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...