Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam internet lte bez limitu transferu, jednak obecny modem BroadMobi BM806U-E1 (mpci, cat4) wydaje się mieć problem z transferami powyżej 40Mb/s. (smartgon Xiaomi cat.12 z inną kartą sim tej sieci wyciąga transfery 60-100Mb/s), da się osiągnąć ale bardziej jako przypadek. Czy zakup routera Huawei 4GRouter 3 Prime jest warty zachodu by transfer nie spadał poniżej 60Mb/s pobierania i 30Mb/s wysyłania (z tym to i obecny modem nie ma problemu). Mam ten model po zdjęciach jest badziewny (tylko dwa rj45, brzydki, brak opcji wgrania openwrt, to jest huawei, kosztuje 3x razy tyle co komputer który ma go odbierać internet, ale można go wziąć na raty w orange i prawdopodobnie w tmobile bez abonamentu)

Link to post
Share on other sites

Huawei 4GRouter 3 Prime jest to najlepszy sprzęt który aktualnie jest w sprzedaży dla sieci 4G (LTE, LTE +, LTE Advance). Testowałem go z Play-em w miejscu gdzie jest mało obciążony BTS i transfery powyżej 200Mbit to nie było nic przypadkowego.

Swojego czasu można było je kupić za 670 zł w playu (bez abonemantu)

 

1 godzinę temu, Hammond napisał:

Czy zakup routera Huawei 4GRouter 3 Prime jest warty zachodu by transfer nie spadał poniżej 60Mb/s pobierania i 30Mb/s wysyłania

To jest strasznie głupio postawione pytanie.

NIKT nie zagwarantuje Ci stałych wartości na łączu LTE (tym bardziej minimalnych), ten router może Ci zagwarantować to że sprzętowo masz wszystko żeby osiągać takie prędkości natomiast pozostaje druga strona czyli ile częstotliwośći obsługuje BTS, jakiej jest pojemności łącze do BTS-a, jakie jest jego obciążenie ?

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Huawei 4GRouter 3 Prime jest to najlepszy sprzęt który aktualnie jest w sprzedaży dla sieci 4G (LTE, LTE +, LTE Advance). Testowałem go z Play-em w miejscu gdzie jest mało obciążony BTS i transfery powyżej 200Mbit to nie było nic przypadkowego.

Swojego czasu można było je kupić za 670 zł w playu (bez abonemantu)

 

To jest strasznie głupio postawione pytanie.

NIKT nie zagwarantuje Ci stałych wartości na łączu LTE (tym bardziej minimalnych), ten router może Ci zagwarantować to że sprzętowo masz wszystko żeby osiągać takie prędkości natomiast pozostaje druga strona czyli ile częstotliwośći obsługuje BTS, jakiej jest pojemności łącze do BTS-a, jakie jest jego obciążenie ?

Mam tu trójkąt BTS tej sieci w odległości od 200 metrów do 400 metrów.  Wszystkie obsługują pasma 800, 1800,2100,2600. Laptop zasięg na tym modemie pokazuje 100% zasięgu. Redmi Note 8t (testowane na innej karcie sim tej sieci bez lejków, tej nie mogę fizycznie włożyć do telefonu) na speedtestach pokazuje wyniki w widełkach 7- do 110Mb/s, więc obstawiam winę modemu lub routera. Ten wyciąga w laptopie lub na routerze raczej max 40Mb/s. Bywały wyniki typu 55Mb/s ale są osiągane na zasadzie przypadku.

Widzę ten router w tmobile przez www na raty z ratą po 35zł miesięcznie przez dwa lata + 9zł na start. Podpiąłbym go kablowo do obecnego routera (bardzo pasuje mi 4 wyjścia rj45 i oprogramowanie openwrt).

Edytowane przez Hammond
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.05.2021 o 14:54, 8gwiazdek napisał:

Dopytaj tylko czy T-mobile branduje soft (historia pokazuję że routery od tego telekoma posiadają okrojony soft).

B818 nadaje się wyłącznie jako modem. Prawdopodobnie zamówię go na raty za miesiąc, potestuję przez te 14 dni czy poprawi osiągi. Innych opcji za bardzo nie widać. Jako router to on się kompletnie nie nadaje. Ale mają tylko ten.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...