Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Aktualnie mam obudowę Akyga, 0 wentylatorów cała zamknięta oprócz krateczki na panelu, 0 filtrów przeciwkurzowych.

Przy wygrzaniu PC Gpu temperatura 87 stopni tak samo cpu. 

A więc jaka by była różnica gdybym z tej obudowy przesiadł się na SilentiumPC Signum SG1 TG? Podobno ma bardzo dobry przepływ powietrza, czego brakuje w mojej obudowie. Czy opłaca się kupować taką obudowę?

Link to post
Share on other sites

Za mało konkretów napisałeś. Na pewno opłaca się bardziej chłodzić podzespoły. Jaką masz dokładnie obudowę - można do niej zamontować jakieś wentylatory - jak tak to jakie 80/120? 

Napisz jakie masz gpu - dokładny model/firma

Jakie masz cpu i jakie na nim chłodzenie - box czy inne - jakie

Wg mnie SPC ma lepsze obudowy niż Akyga i warto jak chcesz dbać o pc. 

Link to post
Share on other sites

Modelu obudowy nie znam bo niestety był to gotowiec, a kupowałem go jeszcze kiedy nie znałem prawdy o jakości ich wykonania. Wentylatorów nie można zainstalować. Model gpu to gtx 760 2gb od asusa. Cpu to i5 2400 a chłodzenie boxowe. Chcę też podkręcać w przyszłości jak wymienie procesor, płytę główną i chłodzenie ale w takiej obudowie może być ciężko :(

Link to post
Share on other sites

Signum sg1 tg ma chyba 2 wentylatory w zestawie jak dobrze pamiętam, a to do i5 2400 i gtx 760 spokojnie wystarczy. Zdecydowanie lepiej zmienić chłodzenie na jakiegoś spartana czy coś podobnego nawet jakąś używkę - efekt będzie o wiele lepszy  niż 2 dodatkowe wentylatory i box chłodzenie.

Co do podkręcania to jaką masz płytę? Jak masz z77 lub p68 to podkręcisz do max zegarów turbo ewentualnie troszkę poprzez szynę ale nie zmieni to zbyt wiele. zdecydowanie lepiej kupić xeona s1155 4 rdzenie 8 wątków za około 150-200pln lub coś z aliexpress, nawet kosztem zostania na box chłodzeniu i bez oc. Jak sprzedasz i5 2400 to do xeona 4/8 bedziesz musiał dorzucić około 100pln wydajność zdecydowanie skoczy względem 4 gołych rdzeni i wtedy ograniczeniem będzie już gtx 760 a nie cpu.

NP.: taki 

Intel XEON E3-1230. LGA 1155, 4 RDZENIE, 8MB Cache - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

tylko zanim kupisz to podaj wpierw dokładny model płyty żeby się upewnić czy zadziała.

I 5 2400 sprzedasz za około 70pln

Spartana używanego ogarniesz za około 50pln lub licytuj może uda się taniej.

Chłodzenie Procesora SilentiumPC Spartan 3 - Kup teraz za: 48,76 zł - Głowno - Allegro Lokalnie

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, olo163 napisał:

Zdecydowanie lepiej zmienić chłodzenie na jakiegoś spartana czy coś podobnego nawet jakąś używkę - efekt będzie o wiele lepszy  niż 2 dodatkowe wentylatory i box chłodzenie.

Oczywiście się zgadzam, palnąłem głupotę bo nie wziąłem pod uwagę że procek jest pod boxem :( 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...