Skocz do zawartości

Różnica między chipsetami z serii Z i B


Recommended Posts

Z grubsza główna różnica to możliwość podkręcania procesorów z "K" na Z . Chodziło Ci zapewne o b560,  gdzieś czytałem , że mają i na nich odblokować możliwość OC cpu , ale nie pamiętam tego artykułu .

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Ehh.. nie OC CPU tylko OC RAM-u, to taka mała ale znacząca różnica.

 

OC ramu ma każda (prawdopodobnie) płyta z serii B560 , ja czytałem o możliwości odblokowania w przyszłości OC CPU  na tej serii płyt . Może pamięć mnie zawodzi . 

Link to post
Share on other sites

Sekcją zasilania się różnią. "B" nie służą do podkręcania, więc czasem się trafiają modele bez radiatorów na sekcji zasilania. Z-tki to już bardziej wypasiona seria z bardziej rozbudowaną sekcją zasilania pod procki, które więcej Amperów potrzebują . Pod procki i3, i5 czy nawet i7 spokojnie wystarczy wersja B. Pod procki z K lepiej brać "Z".

 

Chociaż znam osobę, która pod i5 9500K dobrała płytę h310 z pamięciami 2100GHz - normalnie profanacja i rozbój w biały dzień.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy, w przypadku dzisiejszych procesorów, które już wyjeżdżając z fabryki są tak wyżyłowane, sens dopłacania do płyt z chipsetami Z staje się coraz mniej opłacalny i sensowny. Jasne, zazwyczaj są lepiej wyposażone, więcej złącz, lepsze sekcje zasilania i inne bajery, ale skoro już seria B posiada możliwość OC RAMu, który daje na dzień dzisiejszy dużo większe korzyści? Dopłacanie niemałych kwot do Zetek, aby katować procka srogimi napięciami i o wiele większymi temperaturami dla góra 300-400MHz więcej? Zaczyna się to robić mało korzystny deal.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...