Skocz do zawartości

"Skwierczenie/trzeszczenie" wewnątrz obudowy w okolicach procesora.


Recommended Posts

Tak jak w tytule. Od jakiegoś czasu mam problem z "skwierczeniem/trzeszczeniem" w okolicach procesora, panelu tylnego mobo i kości ramu. Zasilacz jest na dole obudowy. Co najgorsze dźwięk jest słyszalny poza obudową w umiarkowanym stopniu - jak jest totalna cisza i działają tylko wiatraki na poziomie 200-300 rpm to wtedy słychać - przy obciążeniu już prawie w ogóle ale słychać również te dźwięki w słuchawkach (jak odpalę jakiś filmik na yt albo gre to wtedy nie słychać) a najgorsze jest to, że mikrofon wyłapuje te dźwięki "wewnętrznie" - mikrofon jest ustawiony tak żeby nie łapał otoczenia a tylko mój głos. Czytałem sporo wątków na różnych forach lecz nic nie pasuje do mojego problemu :/ 
Specyfikacja:

cpu - i7-9700kf
gpu - GTX 1050Ti 4Gb wersja OC od Zotac

mobo - Gigabyte z390 GamingX

psu - be quiet Straight Power 11 850W 80 Plus Platinium

ram - HyperX 16Gb (2x8) 3200Mhz cl16 Fury RGB (wersja OC)

dyski m.2 - 500Gb samsung 970 evo plus, 256Gb silicon power A80

chłodzenie cpu - SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm

Sprzęt nowy, kupiony w grudniu.

Podczas stress testu na 2 monitorze (1680x1050 75hz) wyskoczyła faza - białe poziomie linie/"przebarwienia" - gdy na głównym monitorze (1920x1080 165hz) nie było problemu.

Dorzucę link do moich plików udostępnionych na platformie mega bo są za duże na tutejsze ograniczenia.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i miłego dnia życzę :D

 

https://mega.nz/folder/XwFHSCYZ#m6KPKHIP6nVsTSph27vctA

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

nieprecyzyjnie opisujesz sprawę. 

mam nadzieję, że rozwiązałeś problem. 

przyczyn może być wiele, od wadliwego zasilacza, wadliwych przewodów, niepoprawną konfigurację oprogramowania / sterowników (np. k.dzwiękowej) , a po łożyska wentylatora kończąc. Linków do nieznanych zasobów nie otwieram (z zasady).

Edytowane przez hexgde
Link to post
Share on other sites

Najczęściej podobnym spotykanym problemem to piszczące cewki na karcie graficznej, w innych podzespołach rzadziej się to zdarza. Prawdę mówiąc to w przypadku posiadania gwarancji na te podzespoły jedynie co można sprawdzić to czy gniazdo zasilające do którego jest podłączony sprzęt ma uziemienie. Jeżeli nie ma plomb - sprawdziłbym zasilacz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...